ghepard Creative Commons License 2013.02.25 0 0 4081

Nagyon klassz összefoglaló. Számomra izgalmas volt olvasni. A saját véleményemet írom. Szerintem a legfontosabb, hogy ne pánikolj és ne sztresszeld magad. Én nem értek azokhoz a számokhoz - gyakorlatilag 34 éve nem járok orvosokhoz. De amúgy értek a számokhoz... :) Lehet még az is, hogy kevesebbet zumbázol, mint kellene a javuláshoz. Persze ezt nem tudom, de ez is lehet. Ha netán így volna, az nagyon jól hatna rád. De ezt elérheted saját magad is, ha pozitívan állsz a dolgokhoz. A szív egy nagyon érző szerv. Ott laknak az érzések, a megérzések. A szívünk hamarébb tudja, hogy mi a hehyzet és reagál a tudat előtt. Onnam mennek az impulzusok az agyba és tudatosítjuk a dolgokat. A magyar azt mondja, hogy szívvel lélekkel - és nem fordítva. Hogy a szív egy miniagy, van saját idegrendszere, kb 40ezer neuronkapcsolata és kb 500-szor erősebb elektromágneses tere. Hányszor de hányszor megijedünk és még azt sem tudjuk, hogy mitől - de a szív már tudja, messzebbről is képes jeleket fogni lehet. Én figyelembe venném a gravitációt is. Nem mindegy (már az érrendszer miatt is), hogy az ember vízszintesen vagy függőlegesen mozog. A zumbázás nagyon jó lehet, ritmusos mozgás stb - de akkor állsz ugyebár. Ilyen rezgéseket én is produkálok magamnak. De sokkal többet vízszintes helyzetben rezgek magamnak. A légzéssel nagyon uralni lehet a testet is és a lelket is. A lélek nagyon fontos, mert az sztresszeli az embert és aztán vált ki szervi elváltozást is. Ezt ha kezelni tudnád, akkor lehet még jobb lenne a szíved is - mert az nagyon szenved a sztressztől. A a 1-2 óra hetente zumbázás nem sok - még egy napra is kevés ez a mozgás, rezgés. Ha érdekelne, hogy hogyan, szívesen megosztom tapasztalataimat e téren. Az én rezgéseim nem megerőltet‼ek, de gyorsak. Régebben sokat foglalkoztam a hangokkal, most meg a gyorslégzéssel meg a lassúval is. A lassú és hosszúra teszem rá a gyorsat és icipicit. Nekem olyan 52-54 a pulzusom terhelés nélkül, pedig a csütörtöki focin kívül nem végzek nagyon terhelő mozgásokat. Most igaz az is, hogy tavaly májusától hajigálok gerellyel is, de az csak amolyan szórakozás. Igaz volt már 12ezer kisérletem (fel bal, fel jobb kézzel) - de egy kisérlet csak kb egy másodpercig tart, mert helyből hajigálok. A fiamnak kijelentettem, hogy az én módszeremmel (szinte semmi fizikai edzés) megdöntöm a húszéves  országos cúcsot, persze korosztályomban. Mégpedig helyből - már csak 190cm kell hozzá, 950cm-t már ledolgoztam tavaly. Az idén már nagyon nehéz dió lesz javulni, de megpróbálom. Az atlétikai táblázatok azt mutatják (minden számban) - hogy az évekkel csökkenek a teljesítmények. Mindensetere a felét már teljesítettem - a bal kézzel a múlt héten 110cm-rel többet dobtam, mint a tavalyi legjobb. A jobb kéz már keményebb dió lesz, de bízom benne, hogy az is sikerül majd. És ez a legfontosabb - így nekiállni a dolgoknak. Ez a célom - ezt akarom és fogom elérni  - és minden tőlem telhetőt meg is teszek a cél érdekében. Neked is az lehetne a célod, hogy ne sztresszeld magad és próbálkozz, hogy ez sikerüljön, akkor a szíved is feljavulhat........

Előzmény: Dio85 (4080)