davnc Creative Commons License 2013.02.20 0 0 28003
Sziasztok!Van egy MIO C320-om, aminek eltört az autós töltőn lévő mikro USB csatlakozója. Kicsinysége miatt nem tudtam megforrasztani a letört vezetéket, és a csatlakzó házat sem lehetett stabilan összerakni. Szereztem egy USB vezetéket aminek az egyik végén ugyan olyan mikro csatlakozó van. A töltő vezetékéről levágtam a rossz csatlakozót és összeforrasztottam az új vezetékkel amin az új csatlakozó van. A töltő veztékében három ér van, piros, fekete és fehér. A piros és a fehér össze volt forrasztva. A csatlakozós vezetékben négy ér volt, piros, fehér, zöld és fekete. Ennél összeforrasztottam a pirosat a fehérrel, majd ezeket összekötöttem , és a a feketéket is. Ezután próba az autóban és a készülék csak adatkábelként látja a töltőt nem lehet rendeltetésszerűen használni. Szétszedtem a két vezetéket, és a csatlakozós kábel piros vezetékéről levágtam a fehéret. Most csak a piros-fehér a pirossal, fekete a feketével van összekötve. Ha most bedugom a szivarrgyújtóba a csatlakozót, van töltés. Ha gyújtásra kapcsolok, ismét adatkábelnek látja és nem lehet menetközben használni. Olvastam, hogy van valami trükk a MIO-nál, de nem találtam. Jó bonyolultan írtam le, ha tudtok segítsetek nagyon szépen megköszönöm.ui.: tudom hogy lehet kapni másik autós töltőt, de ha csak a két kábelt kell valamilyen trükkel összeforrasztani, megpróbálnám!