ghepard Creative Commons License 2013.02.14 0 0 1296

Szerintem nincs olyan, hogy teljes kivizsgálás. Nincs tökéletes ember, csak rosszul vagy nem tökéletesen kivizsgált. A fülzúgásnak millió oka lehet. S ezt nemcsak a fülben kell keresni, lehet az bárhol. Elég belegondolni, hogy a gerincvelőn szinte az összzes szervünktől mennek az impulzusok az agyba. Ha valami hatás folytán ezek megváltoznak, torzulnak - sípolás, búgás is lehet abból az agyban. Engem például azok ellen az erős hangok ellen védhet maga az erős hang - mert több irányban van a fejem. Ha csak egy irányban hallgatnám, akkor már régen zúgna a fülem. Azt hiszem 2009-ben (tehát 5 évvel a kalandom után) valahogy rászedtem magam, hogy megint próbálkozzak hallgatni. Minden nap csak egyetlen dalt hallgattam, ez kb 3 perc. 3-4 hónap után már észrevettem, hogy kezd sípolni a füleimben. Mikor ezt észrevettem és tudatosítottam - abba is hagytam ezt a hallgatást. Pár nap után már nem is zúgot a fülem. Az csak kb 4-5 óra volt összesen a 3 hónap alatt. Tavalytól viszont már kb 600-700 órát is hallgattam (ha nem sokkal többet) - és mégse zúgna füleim. Na ez azért valamit jelenthet. A hang egy nagy erő, ha jól használom, akkor segíthet is. Ha rosszul, akkor árthat is..........

Előzmény: kissulak (1293)