Blazs_A4ABC Creative Commons License 2013.02.05 0 0 79168

Nekem pl. a csomagtartóban az ajtó helyzetérézeklésére olyan megoldást találtak ki, hogy egy golyó tud egy zárt pályán ide-oda mozogni és megfelelő pálya végállásnál két érintkező van, a (fém) golyó a megfelelő állásszögben odagurul és zárja az érintkezőket. Amikor megvettem az autót, nem működött, szopás is volt a sötétben pakolni. Aztán egyszer szétszedtem, nézem, hogy jó benne az izzó, de a kapcsolója szándékosan tönkre van téve, OFF állásban. Megpatkoltam az érintkezőt ON állásba és azonnal világított is. De azután is, hogy lecsuktam az ajtót! (kombim van, azonnal látni a bajt).

 

Gondoltam, biztos a helyzetkapcsolóval van a baj. Szétszedtem a csomiajtót (azóta sem raktam vissza burkolatot, nem szép, de így pár centivel több a hely :D), akkor ismerkedtem meg az audi módra kitalált gravitációs módszerrel. Leszedtem szétszedem, akkor értettem meg, hogy aki ezt utoljára összerakta, fejjel lefelé rakta vissza, ezért nem kapcsolt ki neki, így az agyhalott állatnak nem maradt más választása, mint tönkretenni a lámpa kapcsolóját... :S. Feltettem ahogy kell és azóta minden megy ahogy kell.

 

Szóval én a helyedben a csomiban kezdenék... Utána jöhet meleg vezeték (hot wire :D) keresése.

Előzmény: gabor1967 (79164)