Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46787

hétközben megjött a hővezető pasztám. vmivel javult a csőtermosztát használhatósága, de még így is gatya. mellétettem egy digit hőmérő érzékelőjét, és figyelgetem mit produkál. ha normál ütemben melegszik a víz, akkor kb 7fokot késik a digithez képest, ha intenzívebben, akkor kb. 10et. a kikapcsolást még nem volt alkalmam kifigyelni.


másik fejleményem, h találtam egy tüzépet a lakhelyemtől 15km-re, ahol "olcsó" a vaslemez /3x1000x2000mm tábla 11.132,-/ uh spórolhatok 17e-t majd a pufferen.

 

még egy tapasztalat: mióta samott van, rászoktam, h elég sokáig hagyom a parazsat dolgozni, és már csak akkor teszek rá pár hasábot mikor a végét járja. ezt kb. óránként megteszem, így kevesebb fám fogy. ezt ebben az időjárásban /-5 +5 között kb./ sikeresen lehet alkalmazni. efölött elég egy rakat elégetése, ez alatt intenzívebb tüzelés szükséges.

ma pl. megraktam a kezdő rakatot, begyújtottam 17:45kor, és kb. 20:45kor fogok újra rakni rá, így mára be is fejeztem. most +1 van, reggelre -1et jósolnak. bent 22-23fok