O/O Creative Commons License 2013.01.28 0 0 126

Tegnap végre volt időm és kipróbálhattam a madáretetőm mellett saját lesből a 6 D-t, így a szokott körülmények között jobban érzem a különbséget, fotózás közben és a feldolgozás során is. Féltem, hogy az általam használt telék rövidek lesznek FF-en, (70-200, 100-400) A sátram és az etető úgy van beállítva hogy csak 1,5-2,5 méter a távolság (tudatosan közelítettem FF-re váltás miatt), így semmi gond ezzel. Az exponálás hangja annyival csendesebb és nem csattanás, hanem klattyanás, hogy a madarak meg sem riadnak. Ezt nem gondoltam, hogy ennyire fog számítani. A fókuszálás pontos és gyors volt, szokásos ai servo, középső ponttal, itt nincs idő válogatni és komponálni. A sorozat jóval lassabb, mint 7D-nél volt, de sokkal jobban követhető közben szemmel. Van időm két expó között felfogni a keresőben látott képet (és reagálni ha kell), ez 7D-nél sokszor ez nem ment, tehát itt most kevesebb volt a már bemozdult vagy madár nélküli kép a sorozatok végén. ISO 2500-on tudtam használni, így kellően gyors volt a záridő, annak ellenére, hogy nem kellett teljes nyíláson használni az obikat. Így optimális lett a rajz, élesség, részlet, miközben a háttér is szép maradt. Ez most ismét az FF-nek és nem csak a 6D-nek az érdeme. Tetszik!