ronson Creative Commons License 2013.01.27 0 0 253921

Én úgy értettem, hogy ott természetes, hogy bemész és kipróbálsz egy motort.

Itt meg tapasztalatom szerint nem az. Nem azt mondom, hogy itt nincs rá lehetőség, csak nem magától értetődő.

 

Pedig de, foveon (részben) jól emlékszik (nem a Dream-ben volt, bár végül a motort tényleg náluk vettem), tényleg én is így vettem tavasszal az NC-t. Az igaz, hogy vannak a kipróbálásnak feltételei, de szerintem ez teljesen elfogadható részükről.

Anno (JLT kérésre) le is írtam a lehetőségeket:

 

Én a Karasnából hoztam el a tesztmotort. Náluk 3 féle teszt lehetőségből tudtam választani.

1. Elhozod a motort kb. 1/4 - 1/2 órára, vagyis kanyarogsz egyet a környéken.

2. Megkapod tele tankkal 2 órára, majd tele tankolva visszaviszed.

3. Kibéreled egy napra nettó 15e -ért és annyit mész vele amennyi jólesik.

(Igen nagyvonalúak, mert az egy nap az én esetemben kedden este a bolt zárásakor kezdődött és csütörtök reggel nyitáskor ért véget.)

Ez esetben, ha végül náluk vásárolsz motort, a vételárból a bérleti díjat levonják (visszakapod).

Kaució az éppen aktuális jármű Casco önrésze, általában 100e-200e között.

 

Ehhez fontos tudni, hogy előtte a Karasnával semmilyen kapcsolatom sem volt, simán csak egy utcáról beesett érdeklődőt láthatták bennem.

 

ui. Annak, hogy végül a Dream-ben vettem a motort, roppant prózai oka volt. Nekik volt már beszállítás alatt egy olyan motorjuk, amit én szerettem volna (fehér színű, DCT váltós) és 2 héten belül át tudtam venni, ugyanez a Karasnában min. 6-8 hét lett volna.

 

 

Előzmény: tux (253914)