lövedék Creative Commons License 2013.01.27 0 0 49497

 

Köszönöm. A lottó ötösömben lennék olyan biztos, mint ahogy ebben voltam... :-) Én gyakornokként még voltam a beosztottja, rengeteget tanultam tőle, mellette öröm volt kadétnak lenni. A mai napig tartjuk a kapcsolatot. Pl. amikor először olvastam a hozzászólásaidat, és nem tűntél rögtön ismerősnek, őt csörgettem meg a személyedre vonatkozó információk megszerzése végett. Egyébként, hogy gőzős vonatkozása is legyen a hozzászólásomnak, ő nagyon tudta oltani, a bennünket, fiatal mozdonyvezetőket cseszegető öreg, még gőzősről átképzett masinisztákat. Egyszer a beíró helyiségben, az asztalnál ült a csapat és mindenki töltögette ki a szalagot stb. Ekkor megszólalt fennhangon, hogy "Hej, amikor még 424-essel hordtuk Bredába a gyorsokat, azok voltak ám az idők! Amikor elcvikkolt a pótsegédlövettyű nyoszittyúja (valami hasonló kamu duma) és menet közben kellett kicserélni..." Az őt megütközve hallgató öregeknek először nem esett le a tantusz, de aztán jött a reakció, hogy "Elmentek ám ti a büdös p....ba!" Sértődés meg harag nem lett a dologból, de azért jót röhögtünk. Rengeteg sztori van vele kapcsolatban. Ha érdekel, majd privátben elküldöm.

Előzmény: Bárdos Imre (49495)