O/O Creative Commons License 2013.01.24 0 0 121

Szia ötfelezős! Előző vázam egy 7 D volt, amit főleg természetben akciófotózásra használtam. Röptéket én is a középső ponttal követő módban gyors sorozattal lőttem. Azért is, mert pl. ha a középső terület (asszem 9 pont) volt kijelölve, lényegesen lassabb lett a fókuszálás sebessége, ezt más gyártó vázánál is tapasztaltam. (valami számítási kapacitásból fakadó lassulás lehet???) Szóval a középső fókuszpont (amit többnyire használunk) itt is keresztszenzoros, ami szerintem még nagyon lényeges, hogy a -3EV-ben történő működéshez nagyon érzékenynek kell lennie ez szerintem lényegesen javít a pontosságon, főleg nagy fényerejű objektíveknél számíthat ez. Haverom 5DmkII+35/1,4 L –vel nem tudott egyformán és pontosan fókuszálni. Nekem a 7D is kajla volt az 50/1.4-el. A 6 D egyelőre jól kezeli és a fáziseltolásos mérésből fakadó szokásos tévesztéseken kívül egyformán pontos. A nagy fényerő kis DOF miatt nem járható a fókuszálás-átkomponálás-exponálás, ezért valóban fontosabbak a szélső fókuszpontok elhelyezése, megbízható működése, mintsem a darabszáma. Eddigi tapasztalataim szerint a szélsőkkel is pontos és nem érzek lassabb sebességet, nem szokásom, de tegnap az összes fókuszponttal is próbáltam 6EV környékén egy templomban és az összes pontot használva jól tudtam komponálni, nem akart előbb a középső pont élességet találni, mint a szélsők, tehát a közelebb lévő emberre a szélső szépen ráállt, természetesen a fehérre meszelt falon nem talált élességet és a sötét Luther kabáton se. Tegnap délelőtt kint jártam a réten és egy szép nagy karvaly húzott el kb. 50 méterre tőlem. Szokásos módon emeltem a vázat toltam ki a 100-400-at és a középső ponttal követő AF-el rásoroztam, ahogy a 7D-vel szoktam. Különbség lassabb sorozat, kevesebb kép, csendesebb hang, ezen kívül semmi mást nem vettem észre.

Még minden új, naponta lesznek friss tapasztalataim.

Üdv. Béla

 

Előzmény: ötfelezős (119)