ghepard Creative Commons License 2013.01.23 0 0 465

1) hát az éles határú volna a legjobb talán, mert így jobban kivehetők a vezérképen kívüli szórások...... de az enyém se tök éles kontúrú.......

 

2) mennyi volt a távolság kb cm-ben? Igen, tudom hogy távolba nem látsz jól, sokat irogattunk itt is és a másik topikban is.......

 

- hú, az így elsőre elég döbbenetes, amiket írsz. De nekem is az a tapasztalatom, hogyha a távolra ki akarom élesíteni a képet, akkor közelre kell hoznom az agyi fókuszt (tehát közelebbre kell gyorsan néznem, mint a tárgy van, de  a tárgy és a szemem között nincs semmi). Persze nekem a közelrelátásom volt kaput, de már távolba se láttam jól. Hogy ez miért van, az jó kérdés. Nekem ez a véleményem, melyet egy egyszerű kisérlettel lehet demonstrálni. Fogsz mondjuk egy kis fadarabot és átkötöd vékony gumival (ez volna az izom). A gumi másik végét tartod az egyik kezeddel és lóg le a fadarab mondjuk kb 20 cm-t. Most felemeled (a másik kézzel) kb 5cm-re a kezed alá, meghúzod a gumit vízszintesen és aztán elengeded. Biztos észre fogod venni, hogy a fadarab nem fog megállni a tartó kezed alatt, hanem tovább megy, majd a gumi visszahúzza és egy kis ideig ide oda fog mozogni - egyre kisebb kilengésekkel. A szem is ezt csinálja - nem látsz jól távolba, akkor közelre húzod az agyi fókuszt (a szemben nincs semmi izom, ami széthúzná a szemlencsét, csak összenyomni tudja a sugárizom), majd elengeded - ez azt fogja eredményezni, hogy túlrezeg azon a ponton, melyre akkor képes vagy, ha távolba akarsz nézni - na és akkor tisztább lehet a kép. Ha ezt az ember sokáig/sokszor gyakorolja sötétebb helyeken is (nem csukott szemekkel) - akkor az agy lehet megtanulja, hogy hol a legjobb és azt fogja akarni tartani. Persze nem megy ez olyan gyorssan, mint ahogy le van írva. De én ezt teszem, ahogy befejezem a melót - onnantól a távollátásom a téma - mire hazaérek, nézhetem a TV-t akár éjfélig is tök élesen. Ekkor már sokszor becsukom a szemeimet 1-2 másodpercre, hogy tágabb legyen a pupilla, vagy csak egyszerűen keresem a sötétebb dolgokat ott ahol vagyok.


3) talán ha így próbálkozol, akkor azt kell mondjam tapasztalataim alapján, hogy igen. Ezért olyan gyakorlatokat, hogy van egy tárgy 5 méterre és magad elé teszed az egyik ujjadat - most fogsz nézni az ujjadra, majd átkapcsolsz az 5 méteresre, ami az ujjad mögött van. Na ezeket el is lehet felejteni szerintem - mert ez nem az agyi fókuszt edzi, hanem csak a szemek fókuszát mondjuk, de az nem elég és csak nagyon lassú. Az agyi fókusz az gyorsabb - ezt kell(lene) edzeni.......

 - lehet, hogy Te is jó nyomon vagy. Ez így klassz, döbbenetes volna - ha ezzel neked is javulna a távollátásod. Tehát elviszed addig, míg látod elég jól a pöttyöt, majd közelre hozod az agyi fókuszt és elelngeded. Ha közben még netán be is tudnának rexegni a szemeid (mikor közel a fókusz) - na az hab volna a tortán. Az már azt jelentené, hogy már nem feszül annyira, hogy ne tudjon berezegni mikromozgásokba.....

 

A) tehát azokat, amiket fejjebb írtam. Gondolom Neked se fog megártani a sötétbeli látás, tapasztalataim szerint ez segítheti a távolbalátást, hisz a sötétben nyugszanak a szemek és a pupilla is kitágul - ami igazolt tény és mindenki talán tudja.

B) nincs listám, csak létezni kell a sötétben és mindent úgy próbálni csinálni, mintha felojtottuk volna a villanyt. Persze a kezdetekben nem sokat vesz ki az ember - de számomra egész meghökkentő, ahogy biztonsággal megyek reggel a sötét folyosókon a pincébe, teszem a táskámba az almákat, sárgarépát, hagymát stb, iszom egy korty vizet, néha megsimítom a gerelyt (mondom neki gondolatban - majd hétvégen megyünk megint) stb...

nem írtál marhaságokat, minden gyakorlat kérdése

 

Előzmény: Semmisem (464)