ghepard Creative Commons License 2013.01.18 0 0 408

Az első gyakorlat a szem mikromozgásaival

 

Az elején megjegyzem, hogy ezek az én tapasztalataim szemüveg nélkül. Tehát, ha valaki ki szeretné próbálni, akkor szemüveg és kontaktlencse nélkül, mert ezekkel nem tudom, hogy menne – mert ezekben csak bizonyos határok között lát az ember. Úgy tudom, hogy ezeket le lehet tenni, például este sötétben az ágyban. Akinek meg a szaruhártyájára véstek (lézerműtét) szemüveget, az nem tudja ugyebár már letenni – nem tudom milyen lenne ott az eredmény.

 

Hát akkor először látni kéne, mikor vibrál a szem - hogy  meglegyen a saját tapasztalat. Először egy szemmel - a másik csukva, tehát nem letakarva, hanem csukva. Sötétben kezdeni, mert világosban nehéz, jóval nehezebb (sokkal kisebb a pupilla világosban). Bár nekem már most mindenhol megy, de nem ment, így nem tudom, hogy ráérez e valaki rögtön. Kellene egy valami világító pont, megfelel a TV-n levő kis fény, a legjobb a kör alak. Ez egy egyszerű, de tökéletes alakzat – talán ezzel megy a legkönnyebben. Például a világító óra számait nézve már sokkal nehezebb és nekem egy ideig nem is ment. De mikor már jól ment a kis piros körrel, beindultak a számok is. Nekem olyan nem egész 1cm átmérőjű a világító kör. A helyiségben sötét van, de nem annyira, hogy semmit se vesz ki az ember, tehát van mélységérzet. A pupilla sötétben a legnagyobb, de lehet kissebíteni, vagy nagyobbítani. Most már azt hiszem, hogy ezen reakcióját még gyorsítani is lehet, ami megintcsak jó.

 

Most ránézel a teljesen tágranyitott szemeddel a világító fénylő pöttyre. Nálam 350cm-re a fejemtől. Én vagy 10-12 pöttyöt is látok egy helyett. Azért, mert a pupilla a sötétben teljesen kitágul és mivel nem teljesen egyenletes a szaruhártya felülete, sok kis felületen más más helyeken gyűlik a fény a retinán. Ne pislogj, közben hozd lassan közelebb a fókuszt, de a középpont mindig a világító pötty legyen. Hozd egyre közelebb a fókuszt, légy teljesen nyugodt - csak arra koncentrálj, hogy jön közelebb a fókusz (de semmi se legyen a szemed és a pötty között, csak a sötétség). A pupillád egyre kisebb lesz és fogod azt is érezni, hogy sötétebb lesz emiatt a helységben, a pötty meg élesebb  - mert kisebb lett a kisebb pupillán bejövő fény miatt – mely már nem tud úgy szétverődni. Na egy bizonyos helyen egyszercsak berezeg a szemed (a csukott is berezeg, csak azt nem fogod tudni) - hogy miért rezeg be azt pontosan nem tudom, csak találgatok magamnak. Iszonyatosan elkezd mozogni a pötty  - na az meglehet az az 50 is ide oda fel le másodpercenként (tehát nem körörös), ahogy itt ott olvasni lehet az ezzel foglalkozó cikkekben. Persze először olyan komótosan fog beindulni, de ahogy gyakorolni fogsz a sebesség napok múlva növekedni fog. Ha most pislantasz - megáll a rezgés. Addig kell(lene) gyakorolni, míg egyre távolabbi fókusznál is megindul, tehát ne kelljen olyan közelre hozni - és a pislantás se állítja meg. Ekkor el lehet kezdeni tudatosan megállítani és újból beindítani. Eleinte ez se fog menni – de idővel meg lehet csinálni a másodperc tört része alatt, akár 3-4-szer egy mp alatt, vagy még gyorsabban. Na ez már haladás volna. Akkor simán rezeg már magától - ez az első lépés a sok közül. Akkor már mondhatjuk azt, hogy tud rezegni magának. Egyenlőre ne próbálkozz a mikrolégzéssel. Érezni kell ezt a rezgést, hogyan megy a legjobban, legkönnyebben - rá kell érezned, gyakorlat kérdése, menni fog. Majd aztán természetesen ugyanezt a másik szemmel, nem elfelkedkezni róla – egyforma időt szánni rá. Persze, ha az egyik lassabb, vagy el sem indul, akkor többet kellene vele foglalkozni. Nekem kb egyformán mennek......

 

Aztán mikor fog menni a gyorslégzés is (perszze ezt is meg kellene tanulni) - lehet  észre fogod venni - mikor berezeg a szem és beindítod a mikrolégzést közben - a szem vibrálása érezhetően, vagyis láthatóan felgyorsul. Amit még észre lehet venni az az, hogy szinte a mikrolégzés beindítja az álló szem mikrorezgéseit. Kezdetnek ennyi.  Innen még van 4 egyre nehezebb lépés......

 

Előzmény: Telomer (406)