ghepard Creative Commons License 2013.01.18 0 0 407

Megint először a kérdésekre válaszolok. Betettem a szöveget a válasz ablakba és a gép átváltoztatja a betűket egyformára. Ezért inkabb a Tied elé ezt teszem ***, az én válaszom elé meg ezt ---

 

***Utánanézek a másik topicban, kell nekem is házi feladat.
---A jobb megértésért mindenképp nem ártana. Hisz a szem munkáját gyorsrezgések segítik. A mérések szerint kb 50 is megvan egyetlen mp alatt. Ezek pedig egyre lassulnak az egyre rosszabb szemnél. Ezt a űrkutatás bebizonyította, mint említettem. A másik topikban részeletesebben is azt hiszem. Az űrhajósoknak nagyon gyorsan romlik a látásuk..... Nagyon érdekes, hogy mivel akarják felgyorsítani. Majd leírhatom, ha érdekel. Nekem úgy néz ki sikerült e nélkül a csúcstechnológiával készült eszköz nélkül is........

***Próbáltam a mély hangot is. Mindkettőnél energia maximumra törekedtem, azaz a rezonancia frekvenciát próbáltam eltalálni. Két nap nem a világ, ha nincs hatás, az még nem jelent semmit.
---hát két nap nem a világ. A hang szerepe inkább abban rejlik, amit a másik topikban is irogatok többször, hogy talán segíti az egész testet jobb állapotban tartani. Majd fogod olvasni, mi mindent csináltam - nem egyszerű azért utánam csinálni. Tehát a tisztító, újító szerepe - a szemeknél is csak egy láncszem a sok közül....

****Vigyázni fogok, keresek rá más alkalmat. Itt szeretném szétválasztani a két ható mechanizmust: a hangot és a meditatív állapotot. Ha nem kell meditáció, akkor a hangoknak is működni kell, ha a meditáció a fontos, akkor meg a rezgéses elméletbe nem illeszkedik.
---- na ezt nem igen lehet azt hiszem, mert gyakorlatilag mindkettő egy mediatív állapot. Legalábbis én nem voltam képes ugyanakkora teljesítményt elérni hang nélkül, mint a hanggal. Van ott egy 7 órás kisérletem - az egyik hanggal a másik hang nélkül. A különbség drasztikus volt.......

****Itt arra gondolok, hogy nem biztos hogy a hűtés volt az, ami kiváltotta a változást, az csak a könny termelést volt hivatott erősíteni. Ezt szeretném tisztázni, és ez egy meleg levegős fúvatással történő könny serkentés teszttel könnyen ellenőrizhető.
----de az is hozzájárult a maga hányadával. Nem lehet akármekkora könnycsepp, mert egyszerűen lecsurog. Nagyon hosszan kell nem pislogni. Perceken kereszül, nem árt meg mert a könny nem párolog el a hidegben és védi az epithelumot. Ez nem olyan egyszerű, mint aminek kinéz (a pislogó reflex nagyon erős). Csak akkora könnyréteget kell termeltetni valahogy, hogy pont elég legyen. Le se csurogjon, de elég legyen, hogy összegyűljön egy bizonyos vastagság alul. Szinte mozogni se szabad. Ahogy kezd lent a középen vastagodni, úgy kezd a központtól távolodva vékonyodni. A vastagabb könnyréteg egyre jobban szigeteli a szaruhártyát a vékonyabb meg egyre rosszabbul. Tehát el a középtől sokkal hidegebb lesz a szaruhártya. Na és biztos tudod, ha valami hideg, akkor az kisebb lesz, feszesebb - na így nagyobb görbület is lesz rajta. Ez meg a közellátást segíti. Így tehát minden megerőltetés nélkül lementem bőven 2cm alá, megvolt az 1cm alatt is - mert a papír már majdnem a szemeimhez ért és még mindig tök élesen olvastam a minbetűklet - hosszú perceken át egyetlen pislogás nélkül. A pislogás értelemszerűen tönkretette ezt. Később annyit gyakoroltam bent a lakásban is, hogy simán megcsinálom az 5-7 centimétert a vastag könnyréteg nélkül is - bármikor. Ezek a gyakorlások nagyon sokat adtak. A melegben is simán megcsináltam, hogy 7-10 percet nem pislogtam. A sok meló azt eredményezte, hogy 5-10 mp alatt össze tudom hozni így az extralátást és percekig olvashatok egyetlen pislkogás nélkül. Aztán pislantok jó párat gyorsan és megint csinálok extralátó szemeket. Ezek a mozdulatok gondolatok sokat segítettek a nem pointosan lefelé való látásnál is.


**********Nem vitatom, hogy Neked egész közlere sikerült fókuszálnod, de megintcsak az ok nem egészen biztos. A gravitáció nem függ a gyakorlástól, lehet, hogy nem is kell hozzá, másban kellene keresni a kiváltott változás okát. Lehet, hogy csak a könny összegyűlése elég a szaruhártyán, amihez lefelé kell nézni, de a gravitáció csak a könnycseppekre hat, hogy megfelelő helyen gyűljenek össze. A könnyből kialakult lencse valóban okozhat mikroszkóp hatást. Itt is ok-szétválasztó kísérleteket kellene végezni. Könny nélkül alakul-e ki extra látás?
-------a gravitáció valóban nem függ a gyakorlástól - de mindig kihat a gyakorlásra. Azt nem tudod sehogy se kiküszöbölni. Ha felhasználod a mindig lefelé mutató vektorát - akkor sok mindent könnyebben meg tudsz majd oldani. Kilehet alakítani extralátást sok könny nélkül is, mint azt az előbbi kérdésnél már le is írtam. S a napokban már sikerült a mikromozgásokkal extralátást tartanom szinte egész nap, mégpedig úgy, hogy normálisan melóztam. Tehát a reggeli 1 perc kézálláson kívül normális tartásban volt a fejem. Biztos tudod, hogy a mágneses erő nagyságrenddel erősebb, mint a gravitáció (csak azt lehet mondani, hogy nagyságrendekkel kisebb távolságokra hat - nyakig elég, ha a sejtek távolságában hatni tud). A mikrorezgések meg lehet erősebb mágneses teret képesek képezni a szem sejtjei körül, között - amitől jobban is működnek.....

*******Köszönöm a válasz, és a mikrorezgések leírását.

---------nagyon szívesen, nagyon örülök, hogy így állsz neki, minden elismerésem. Sok kitartást a továbbiakban és írj mindent én szívesen válaszolok. Már tegnap megírtam és majd a másik válasz után fel is teszem......

*****Ezek alapján a sötétnek nagy szerepe van alátásod javulásában. Nálam nehezebb a sötét gyakorlása, mert városi környezetben mindig van kintről beszűrődő fény, majd megoldom valahogy. Most jön az erős kérdés: feleséged szemének javításával nem próbálkoztál? Egy nagyon jó teszt lenne az elmélet reprodukálhatóságára.
------hogy mekkora a szerepe azt %-ban nem lehet, nem tudom megmondani, de biztos, hogy közrejátszik a dologban. Nem vaksötétben vagyok, mindenhol van egy kis fény, s ha kimegyek a vonat felé, akkor a másik utca lámpái is adnak annyi fényt, hogy érzkeljek ezt azt, s vonatban sötét kupéba megyek és akinti sötét tájat nézegetem. Régen nem láttam sokat belőle télen reggel 5 órakor. Most rengeteg a hó, az nekem most olyan, mintha nappali fénynél mennék, pedig ma is be volt borulva, csillagokat se láttam. S mikor megyek a pincébe le, ott is azért szűrődik a fény. De amilyen magatehetetlen voltam az elején most olyan ügyes vagyok. S nem azért, mert megszoktam, hanem mert látom is a dolgokat. Olyan dolgokat és ott  kiveszek, melyeket régebben nem láttam a szemeimmel, csak tudtam, hogy ott vannak. A feleségem az más tészta. Egy másik ember. Én mindig is azt mondogatom, hogy én ezeket a dolgokat  próbálgatom és sokat kisérletezek, hogy valami haladást produkáljak, nemcsak a szemekkel. Sok a baja, de nem hajlandó változtatni magától - én meg sose mondom neki, hogy ezt így jobb volna stb. Ez senkinek se tetszik. Mindenki azt szereti a legjobban csinálni, ami a belsejéből jön. De itt ott azért valamit megkérdez. Rengeteget járt orvosokhoz. De már úgy látom valami rá ragadt az én lelkesedésemből, hisz látja, hogy én hogy vagyok, mire vagyok képes. Ami egész meglepő számomra, már februártól nem volt torokgyulladása. Neki gond lemenni 100 métert - én meg csak tegnap vagy 15km-t futottam, nyomtam (a havat) - majdnem 3 órán át. A foci előtt 1 órát keményen dolgoztunk, mert kb 55 cm hó lett. Csak a felső kb 30cm-t sikerült a kiskapukkal lehuzogatni. Nagy élmény volt azán abban a megmaradt hóban focizni. Ami ritkán történik meg, a meccs után mindenki gratulált mindenkinek, még meg is verekedtük egymás hátát, vállát. A gyerekkori hancúrozást hozta ki az emlékeimből. Meg se konnyant, hogy mínusz 2 fok volt. Nagyon klassz volna nekem is, hogyha valaki reprodukálni tudná ezeket a dogokat, amikkel én hoztam magam ebbe az állapotba. De én soha senkit se próbálok semmire rávenni, senkinek se akarom ráerőltetni ezt vagy azt. Mindenki a maga élete kovácsa - amit kikalapál, az van neki. De mindenkivel szívesen megosztom tapasztalataimat és magyarázataimat is. Több ember többet tudhat és megtudhat.

*********Megnéztem azt az animációt is, csak az animált PDF az én gépemen kicsit villog, ami nagyon ront az élményen, használhatóságon. Animált gif-esetén kissebb lenne ez a hatás, de a méret viszont sokkal nagyobb lenne. A köztes kompromisszum a flash lenne. Lehet, hogy írok egy hasonlót php-ban, de ehhez kellene az elv, hogy mikor milyen színeket jelenítsek meg.
---------az elv valahol itt is van tárgyalva, meg a másik topikomban is. Persze ezt úgy én találtam ki magamanak a negatívok elemzésével. Mert, hogy kialakul az agyban a negatív kép az nem kétséges. Megtaláltad azt a 11 körös animációt is? A 11 kisebb zöld kör egy nagyobb kört alkot. A 12. helyén nincs semmi. Az a 11 kör forog körbe - na és akkor az üres helyen egy nagyon erős lila kör lesz. És fordítva is, ha a 11 kör lila, akkor az üres helyen zöld kört lát az ember - pedig nincs ott semmi és a körök mehetnek gyorsan is és lassabban is......

*********Én is csak részleges javulást vártam.
----------nagyon egyszerű volna, ha az ember megeszik valamit és attól aztán jól is fog látni. Persze táplálkozni kell, de például én eszek rengeteg olyan dolgot is, ami nincs az egészséges táplálkozás listáján, persze sok saját termésű vagy a természetből összehozott cuccokat eszek.

*******A fókuszáló izmok edzését tartom én is fontosnak. A pupilla gyorsítása miért fontos? Miért jó, ha kisebb? Akkor kevesebb fény jut be. Valóban élesebb lesz a kép, de a fényerő csökkenést hogy kompenzáljam?
--------hát a szemben mindennek gyorsnak kell lennie. A sok olvasás miatt  a pupilla gyors  tágulása és összahúzódása is nagyon lecsökken. Mert a szöveg egy felületen van. A pupilla meg mozog a feényerősségre is, de mozog a távolságra is. Ha tehát a fényerősség állandó és mindig ugyanoda nézünk (a papírra, a monitorra stb) - akkor se azért, se azért nem kell mozognia - és így elveszti a gyorsképességét. A fényerőt nem tudjuk irányítani (a lámpa világít - de lehet, az űrkutatásban fejlesztik a szemekre). Tehát marad az, hogy felgyorsítjuk a pupilla rezgését és így talán fog tudni kis távolságokban is mozogni, majd írom fokozatosan.

*******Próbálkozom ezzel is. Meglátjuk.
--------a sötétről pár kérdéssel fejjebb már írtam egy kicsit megint

*******Tegyük fel, hogy a könnytermelés csak egy része a megoldásnak. Jó lenne definiálni, hogy ezt meddig érdemes forszírozni, mikor van az a pont, ahol már nem fog javulást okozni, valamint a fontossági sorrend kialakítása is fontos szerintem, hogy mi az ami a legnagyobb változást okozza, és mi az, ami már csak hab a tortán
-----perszehogy csak egy rész a sok közül. Egy lánc sok láncszemből van - elég, ha egy is elszakad, már nem tart úgy. Nos sok dolgot csináltam és majd mindegyiknek van valamiféle hatása. A nagy kérdés az, hogy összkép jó legyen. Mert hiába csináls zegy dolgot, ha a másikkal kinullázod - persze sok esetben fogalma sincs róla az embernek. Mindig gondoltam arra, hogy a szemeknél a gyorsaságnak van a legfontosabb szerepe, csak nem tudtam, hogy ezt hogy adjam át nekik. Most úgy néz ki, hogy egy kis áttörést értem el, amire a mikrolégzés vezetett rá. Erre meg a gerelyhajítás vezettt rá májusban. MAjd beteszek egy képet róla - az is kb úgy fejlődik, mint a látásom fejlődött 2009-ben. Először meredeken javult, majd egyre később egyre nehezebb volt valami tartalékot, jobb hatásfokkal működő és nem utolsósorban egyszerűbb dolgot kitalálni.....


*******Köszönöm előre is a leírást.
------- majd beteszem az elsőt ez után a hsz után.....


*********Egyéb "gonosz" meglátások:
Ha a hangok/rezgések a fontosak, nem pedig a meditáció (mint írtad, a nőknél a több hangkiadás hosszabb életet eredményez (minden célzott hangkeltés nélkül) , akkor az operaénekesek között nem lehetne egyetlen szemüveges sem, mert őktényleg gyakran adnak ki erős hangokat. Vagy megfelelő hangok kellenek? Gondolom igen. Abban nem hiszek, hogy minden hang jó mindenre.
------------mindkettő fontos serintem, mint fejjebb is írtam. A nőknél csak olyan tipp volt, semmiféle kisérletet nem találtam ezzel kapcsolatban. De az a kínai (akit említek is), hogy több mint 200 évet élt, nehéz elhinni. De kerestem valamit róla. A leghihetőbb egy amerikai kutató orvos beszámolója volt róla. Az öregedést kutatja (kutatta, a neve már elszállt a fejemből). Sok öreg embert személyesen felkeresett és első kézből gyűjtötte az információkat. Mikor felnyílt a vasfüggöny Kínában - személyesen ment oda és minden elérhető adatot összegyűjtött arról az emberről. Az van róla, hogy kb 250 évet élt, valmikor az 1920-as években halt meg. Na ez az amerikai kutatóorvos azt írta, hogy olyan 200 évet meg is adna neki. Persze még így is nehéz megemészteni.

******Próbáltad már más sebeit gyógyítani hanggal? Lehet, hogy nem is a hang a fontos, hanem a kialakult tudatállapot?
------nem, és még csak szándékomban sincs más emberhez nyúlni. A kialakult tudatállapot nagyon fontos. Akkor az ember megnyugszik, hogy ettől meg ettől jobban lesz (még ha tulajdonképpen nem is) és máris másképp reagálnak a sejtjeink. Ezt az állapotot a másik emberben ki tudja váltani más ember is, semmit se kell csinálnia (és nem is csinálhat semmit sokszor) - pusztán a megjelenésével.

**********Említetted, hogy a 700 regisztál szemtornás fórumtag közül még nem gyógyult meg senki. A Te módszeredet sikerült már reprodukálni valakinél? (Én azon vagyok hogy legyen, csak a sokmindenből ki kellene válogatni a hatásos eljárásokat)
--------inkább úgy a helyes, hogy senki se számolt be egy kisgyerek anyukáján kívül. Ott más a helyzet, a pár éves csöppség még nagyon fejlődik és ha meglesz a sok mozgás (a sok olvasás meg közelnézés helyett), akkor rohamosan javulhat az állapot és aztán így fejlődik tovább. Ha rákerül a szemcsi, akkor már talán az egész életében nem szabadul meg tőle. Szerettem oda irogatni (Vén péter oldaal a szemtréningről), meg akartam vitatni a dolgokat, de nem lehetett Bateson kívül mást emlegetni. Olyanokról azonban nem tudok, aki sok éven át hordták a szemcsit és tökéletesre faragták aztán. Vannak javulások persze. De már többször írtam. Ha az ember leteszi a szemüveget és csak úgy létezik aztán - a szeme feljavul meredeken egy bizonyos pontig. Ehhez nem kell semmi, csak úgy lenni és a test alkalmazkodik. Eleinte nagyon nehéz, de a test és így a szemek is képes javulni..


*******Minden bántó szándék nélkül írtam a fentieket.

-----------egy cseppet se éreztem bántónak semmi, ez így van rendben, pontosan így kell nekiállnod a dolgoknak, nyugodtan kérdezz továbbra is, nem lesz számomra kemény, hisz az igazságot keresed - tehát pontosan azt, amit én is. Amit tudok, megmondom........

 
***********És ma belevetem magam a másik topic átrágásába.
--------ott sokkal több van, kb 2 és félszer annyi mint itt......

 

 

Előzmény: Telomer (406)