ghepard Creative Commons License 2013.01.17 0 0 405

A rezgéses elméleted mérnökként nem teljesen emészthető, de ez nem zavar abban, hogy a számomra hasznos dolgokat hasznosítsam.

 

Azt hiszem, hogy a kérdések előtti részt már nem is kell kommentálnom, nagyon egybevág azzal, ahogy velem is volt.

 

Ehhez az egyhez egypár szó. Hát igen, ez nehezen emészthető. Nekem is 2 évbe telt, míg elfogadtam magamban. Pedig 40 éve már a mágnesekkel, gravitációval, Földünk keletkezésével, működésével foglalkozom kollégáimmal. Tehát kemény dió volt nekem is. De a tények azok tények számomra. Ha 35 perc alatt eltűnt a kék folt a hangrezgésektől (valami 7-szer megcsináltam), valahogy meg kellett magyaráznom magamnak és mindenféle más rezgések is megteszik a magukét. Már a Discovery Science csatornán is el elkapok kisérleteket, melyek a rezgések hatását bizonyítják. A másik topikban nemrég írtam is egy kettőről. Itt már régebben mondtam az egyik kollégámnak, hogy írhatnánk valami könyvfélét a Földünk és az élet keletkezésének hasonlóságairól. Mert az is lehet, hogy hasonló a forgatókönyv. A rengeteg kis mindenféle porszemekből, nagy adok kapok után feszültség, mágneseségkülönbségek alakulhattak ki  - és ezek kapcsán vonzották egymást és kezdtek összeállni. És nicsak, tegnap véletlenül akkor volt egy film a Discovery Sciencen, mikor bekapcsoltam a TV-t este - arról, hogy hogyan keletkezett az élet, az első sejt. Na ott is a rezgésekről beszéltek ezzel kapcsolatban, melyek kapcsán valahogy összeállt egy kezdetleges burok (mint egy szappanbuborék), melyben bennragadtak bizonyos anyagok. A burok megmaradt és valahogy lassan összeállt az is, hogy átengedett idővel ezt azt és egyben fogadhatott is ezt azt......... Nem kell sokat csinálni ehhez, hogy lássuk a meleg megmozgatja a dolgokat. Fémlapra teszel egyforma dolgokat, de a fele más színű lesz a felszínén (például kicsi golyócskák), szépen elosztva az egyik színű az egyik felén. Most alulról elkezded melegíteni. Ahogy egyre melegszik - egyre jobban keveredik a két szín. Fordítva is - ha rázod, felmelegszik és megint összekeverednek. Na és érdekes, hogy milyen kucapaca lesz, mikor mindenféle anyag van a katlanban.........

 

Előzmény: Telomer (401)