ghepard Creative Commons License 2013.01.16 0 0 399

Nos, akkor hogyan haladtam én a szem mikromozgássaival. Egy kis sorrendet állítottam fel, talán így fokozatosan nehezebben mennek a dolgok. Tehát, ha nem mennek az 1-4 gyakorlatok, akkor talán az 5. se fog menni

 

1. megtanulni a sötétben egy szemmel elindítani a szemek mikrorezgéseit, tehát a másik szem csukva (majd fordítva). Majd ha megy, akkor próbálkozni világosban is. Ott valamivel nehezebb....

 

2.  próbálkozni és megtanulni két nyitott szemmel, de csak az egyik szem látja azt a tárgyat, amit "megmozgatunk".... én ezt csak a sötétben éjjel gyakoroltam....

 

3.  ebben az esetben már mindkét szem látja a tárgyat, szintén csak sötétben csináltam

 

4. két csukott szemmel a sötétben tisztán láthatóvá tenni a szem mikromozgásaival - a receptoraink elrendeződését a retinán. A látótér közepén világosan látni (mert azok is vibrálnak akkor és berezegnek) - a sárgás fényt, kb mintha egy kis napocska sütne ott, mert középen nagyságrenddel több a receptor (színre is és fényre is - csap, pálcika)..

 

5. gyakorolni és próbálkozni nappal is nyitott szemekkel. Olvasni vagy bárhol, bármikor.......

 

Majd egy kicsit később leírom, hogy hogyan mentem neki az 1. Kb mi folyhat akkor a szemekben stb........