gyurici Creative Commons License 2012.12.31 0 0 77851

"Ez az, amit rosszul gondolsz. Aki kiad 70000€-t egy új autóra az szarik a fogyasztásra. Tudod mi érdekli az autóból? A nyomaték (ami diesel motornál van bőven), a külalak, és a luxus/kényelem. Az autó konfigurálása során jobben érdekli a vevőt a szín, a kárpit, a váltó, a nyomaték, meg a felnik mint a fogyasztás."

 

Ebben van sok igazság, de ez sem feltétlenül 100%, mint ahogy az ellenkezője sem.

Ha én egy született gazdag lennék, mondjuk egy kuvaiti olajsejk fia, akkor biztos szarnék rá hogy éppen 25 vagy 35 liter benzint

zabál meg a Ferrarim, Aston Martinom, vagy akármim.

Ha úgy lennék pénzes hogy megküzdöttem érte keményen, és dolgoztam érte sokat, akkor biztosan figyelembe fogom venni

egy új autó vásárlásánál is a fogyasztást, ezért vennék dízelt, vagy valami jó hibridet. Esetleg ha eljő egyszer ez az

idő (mármint a pénzesség állapota)  és lesz addigra értelmesen használható tisztán elektromosan hajtott autó akkor azt.

 

Kíváncsiságból megnéztem az audinál az árakat.

A4 Avant 1,8TFSI 120LE  8.265.000        átlag fogyasztás vegyes használat: 6,6l

A4 Avant 2,0TDI  120LE   8.373.000        átlag fogyasztás vegyes használat: 4,7l

 

Ez 110eFt-os különbség az árban és majdnem 2 liter fogyasztásban. Alapul veszem magam, évi kb 17.000km a jellemző

az elmúlt 7-8 évre. Kb 140.000Ft/év megtakarítás üzemanyagban. Egy ilyen autónak 200ekm-ig a szervizeken és kopó alkatrészeken

kívül nagyobb baja nem kellene hogy legyen. Ez nekem 12 év. Itt már több mint másfél millió a különbség.

Ha eladom 12 évesen, akkor is többet kapok érte mint a benzinesért kapnék.

 

Ezért volt az előző 2 autóm is dízel, és ezért lett a mostani is az. 98-as A4 Avant 1,9TDI.

Plusz hozzáteszem hogy az ukrán határ közelsége még rádob egy lapáttal. Legutóbb 270Ft/liter áron tankoltam tele az A4-et.

Ezt is számoltam, bő 3 év alatt megtakarítom majdnem a kocsi vételárát.

 

Egy másik témához is szólnék.

Dolgoztam egy pénzügyi cégnek. Ott előírás volt a vezető beosztásúaknak a prémium kategóriás autó.

A finanszírozás oldalát nem részletezem, bonyolult, de a lényeg hogy 3-as BMW, C-s Merci, A4 Audi még NEM prémium kategória

akármilyen új és jól felszerelt példány is!!!

 

Még valami. 14 évesen vettem a "bontószökevényemet".

Másfél éve van meg, eddig kb 120.000Ft-ot költöttem rá. Ebben 2 olajcsere, 4 téli gumi lemez felnivel (alig használtan)

egy jobb első irányjelző (fácán miatt), meg pár apróság van benne ami kellett.

Egyszóval nem olyan rosszak ezek az öreg "bontószökevények" sem, csak tudni kell válogatni. kb a 42.-et vettem meg.

Előzmény: Törölt nick (77848)