_Haszi_ Creative Commons License 2012.12.28 0 0 82812

Ezek igazak, de ha így nézzük, akkor számos szakszerű helyen, festőboltban ugyanúgy kétséges az eredmény, mert mint minden szakma, ez is híg. Rengeteg az olyan "bolt", ahol annyival profibbak csak az ilyen házi festéseknél, hogy egy műhelyben csinálják, de azon felül semmi különbség. Ellenőrizni úgyse tudod hogyan és mit csinálnak, mert ez nem úgy működik, hogy odaviszed és 20 perc alatt összedobják neked....

Ezen felül én pl. utánaolvastam a szinterezésnek, homokfújásnak, na hát ott is azt tapasztaltam, hogy helye válogatja az eredményt, és igazán profi -, megfelelő megoldást csak ritkán tudnak biztosítani az embernek, ami pedig alap kéne legyen a legutolsó helyen is...

Festés témában pl. én olvastam azt is, hogy minimum a zománc alapú festék, ha már házilag csinálja az ember, de még ez se garancia semmire azt mondják, akik már fogtak bele ilyenbe. Érdemes oda vinni a dolgot, ahol van referencia... tényleges, nem marketing...

Nah, visszatérve az eredményre: az is ugye mi és mennyi? Mi az elvárás? Lehet 2 év után kezd ugyanúgy felhólyagosodni, akkor meg bakhatod az ablakon ki a profi cég munkáját meg az eredményt is, mert 2 év után úgyse reklamálhatsz feltehetúőleg, de azt meg lássuk be, hogy nyilván nem két évre szeretnénk szép eredményt!

Jah, egy fontos azért a festős vállalkozó kedvű kollégáknak, hogy szigorúan 20 fok hőmérséklet feletti helyen szabad csinálni, minden festéknél és lakknál mások a száradási idők és arétegfelhordási várakozási intervallumok - amik ráadásul nem csak minimalizáltak, hanem maximum várakozási idővel is rendelkeznek! (pl 25 perc . . .).
Ezen felül ugye csak portalan, zsírtalanított felületre szabad festeni, alapozás csak fémtiszta felületre (rozsafoltok kizárva)

stb., stb., stb... 

Előzmény: Törölt nick (82808)