El Chombo Creative Commons License 2012.12.20 0 0 1872

Az igaz hogy a stíluson nagyon nem kéne változtatni, maradhatna a végén a nagy lemászolás, csajozás, ilyenek, ez oké - unalmas néha, de mégis csak ez a stílus, ezért szeretjük (szerettük?). Csak tényleg, a szereplőknek jellem, a gyilkosságoknak súly, változatosság, több kultúra és politikai háttér, komolyság és nem gyerekesség kellene. Az is igaz, hogy a régi könyvek oké hogy "vékonyak", meg 300-400 oldalak, de sokkal kisebb betűkkel, sűrűbben... Az újra kiadása egy régi 300-400 oldalas könynek most 2 kötet és 600 oldal, ló betűkkel, széthúzva... így el lehet adni (régebben ugye amikor bejöttek a 2 kötetes könyvek, 2003-2004 környéke, 2000ft-ok voltak, az 1 kötetes újra-kiadások pedig 1500.... nem véletlen ez, már a Siva utolsó tánca is most két kötetben jött ki - régen kiválóan belefért egybe...).

 

A már emlegett It című Stephen King regényben az tetszett például (aki nem olvasta) 2 szálon fut a történet, 1958-ban és 1985-ben, ugyan azokkal a szereplőkkel gyerekként és felnőttként, és gyakorlatilag fele-fele arányban jelen (85) és visszaemlékezés (58) és párhuzamosan fut a kettő...1985-ben játszódik, de elmeséli a szerelők gyerekkorában, 1958-nak a nyarát, hol a jelen, hol a múlt megy, felváltva. Érdekes volt olvasni a 700 oldalas könyv legelején olyan utalásokat a főszereplők gyerekkorából, amelyek a visszaemlékezésben csak a történet végére érkeztek el (magyarul, utalt rá hogy ugyan a visszaemlékezés még csak a nyár elején tart, de majd nyár végén ez és ez fog történni a szereplőkkel, és a könyv végén, amikor odáig érkezett a "visszaemlékezés", valóban az történt). 2-3 évig írta a könyvet... Nem tudom, értitek-e, mire gondolok. Látszik, hogy amikor elkezdte írni, már rég megvolt a történet vége, többször átnézte, átolvasta, átfutotta, amit az elején leírt, abból logikusan következett az, ami a végén történt. Nekem 3 hónap volt elolvasni, pedig szinte minden nap olvastam valamennyit belőle (angolul), nagyon hosszú és összetett könyv. Ilyen apróságokkal is fel lehetne dobni LLL könyveit. Átgondolt, kidolgozott, aprólékos, összetett és megtervezett. Ez viszont nem megy 2-3 hónap alatt, kiadó nyomására, rohanva, stb.. Ezért én még mindig azon az állásponton vagyok, legalább 1 évet kellene csak az ÍRÁSSAL tölteni, plusz a borítók, nyomtatás, kiadás stb... Így egy-másfél évente jönne ki egy-egy könyv, de az minőségi lenne.. Igaz, hogy régen évente volt hogy 4 könyvet kiadott, NAGYON JÓ könyveket, de már nem fiatal... Az is érdekes, SK-nak is, és sok másnak, az írás az élete és foglalkozása - LLL-nek nemkülönben... Ők tudnak hónapokig, évekig írni színvonalas, minőségi könyveket, itt Magyarországon ez sem megy - már nem...

 

Ami még foglalkoztat és érdekes, az a fórum. Igen, a hivatalos oldal egy trágya, nem nézik, nem frissítik. LLL-nek van emailje, rajongói feltételezem, amit valószínűleg sohasem olvas. MO leghíresebb, előszámú bestseller írója, és nincs egy fórum az oldalához vagy bárhova biggyesztve, HIVATALOS, ahol le lehet írni észrevételeinket, kérdezni, beszélgetni - ő pedig elolvassa, értelmezi és válaszol.... Idejéből kitelne - azt nem tudom elhinni hogy reggeltől estig ír.... ;) Szóval, ez is érdekes. De ha nincs, nincs; internetet használ - legalább ezeket olvasná el. Vagy ennyire nem érdekli a rajongói?? Nem tudom... :S