holloo Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4451

Beírtam egy egész kisregényt, aztán amikor elküldtem, akkor eltünt az egész :(

 

Na, megpróbálom ismét leírni a mondandómat:

 

Szóval értem én ezt a vakuszinkronidőt, de azért nem teljesen. Mert én ezt úgy tudom elképzelni, hogy a redőnyök mindig ugyanolyan sebességgel futnak le, csak a lefutásuk közötti idő változik, tkp. ez adja az expozíciós időt. Ha a vakuszinkronidővel vagy annál hosszabb expozíciós idővel fotózok, akkor mindig van egy olyan hosszabb-rövidebb periódus (minimum a vakuszinkronidő), amikor a teljes érzékelő kap fényt. Ha ennél rövidebb idővel exponálok vakuval, akkor csak egy, az érzékelő szélességénél vagy magasságánál keskenyebb, mozgó sávban fog fényt kapni az érzékelő, ezért lesz rossz a felvétel (alul-felül vagy jobb és bal szélen sötétebb csík látszódhat). Szóval ez a vakuszinkronidő dolog úgy néz ki, mintha valamiféle állandó fizikai paramétere lenne az adott gép zárszerkezetének. Ezzel szemben a Canon 50D leírásában az szerepel, hogy csak "AV" üzemmódban lehet fix vakuszinkronidőt beállítani (egyáltalán mi az, hogy "beállítani", ha ez a zárszerkezet jellemzője??), van is erre egy custom beállítás, a C.Fn I -7:

 

0: automatikus

1: 1/250-1/60 mp (automatikus)

2: 1/250 mp (állandó)

 

Ebből számomra nem világos, hogy pl. 1/60 vakuszinkronidő esetén mi változik (hogyan máshogy mozognak a redőnyök), és az automatika mi alapján dönti el, hogy milyen vakuszinkronidőt használ.

 

Szóval én ezt az automatikus vakuszinkronidő beállítást nem értem, hogyan kell ezt felfogni.

Előzmény: ruzsa janos (4448)