Cseszi75 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 1906

Gyönyörű érmet szereztek a lányok, fantasztikusan küzdöttek és CSAPATKÉNT működtek jóban-rosszban egyaránt. Ez elág is volt az éremhez és ez nyilván a szakmai stáb érdeme, hiszen ugyanezekből a játékosokból az előző stábok nem tudtak ennyire egységes csapatot faragni. Most szerintem lehet ünnepelni, mert az EB-bronz az EB-bronz. Érdekes, hogy nem lett all star játékos a magyar csapatból, de ez is azt mutatja, hogy -végre- nem egy-egy kiemelkedő egyéniségnek kell húznia a gárdát. Hanem a mindenki hozzáteszi  a magáét. A legjob példa erre szerintem Kiss Éva, Szekeres és RSV EB-teljesítménye. Egyik sem sztár, de Szekeres, főleg Triscsuk érkezése után, megmutatta, hogy tényleg jó kis hármasvédő és a kevés helyzetét is belőtte, ami akadt. Kiss Évának volt egy kiemelkedő meccse és a bronzmeccs végén két fontos védése. Nélküle nemhogy érmet nem ünnepelnénk, de nyolcban sem lennénk nagyon. De elmondható ez szinte mindenkire- RSV végig hozott egy megbízható szintet és amikor kimerültek a húzóemberek, akkor vállára vette a csapatot és nem tudott hibázni. De a csapatból, most mindenkire lehet pozitívumokat írni és ez nagyon nagy dolog.

(A negatívumok ugyanúgy megvannak, mint korábban, írtam is róla eleget, de most az ünnep ideje jött el.)