petronika Creative Commons License 2012.12.10 0 0 129

A trágyázáshoz még annyit, hogy nálam van egy saját nevelésű 9 éves Trachy, aminek a talaját ültetés előtt jól előkészítettem szerves anyagokkal. Csak a 3. évtől kezdve kapott tavasszal, és nyáron Volldüngert műtrágyát feloldva. Ennek ellenére 4-5 éves koráig viszonylag lassan fejlődött(valószínűleg ez a természetes üteme), csak az utóbbi években indult be látványosan. Tavaly kicsivel több mint 30 centi volt a törzs növekedés, ezért idén már nem is mertem tápozni, ennek ellenére 8 hónap alatt 53 cm-t nőtt a törzse:

 

Tehát szerintem a trágyázásnak/tápozásnak nincs olyan nagy jelentősége, mint azt sokan gondolják, különösen ha már nagyobb a pálma. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tápozzatok, főleg ha még fiatal(egy nagyobb pálmának, aminek már nagyon szétterjedtek, és mélyre jutottak a gyökerei, már úgyse sokat számít 1-2 vödör tápoldatos víz), hanem azt, hogy a fejlődés szempontjából legalább ilyen fontos, hogy mennyire érzi jól magát a helyén az egész év folyamán. 

Nálam sikerült nagyon jó védett helyet találni neki, az utolsó két évben ennyit nőtt:



Előzmény: petronika (126)