BigTibcsi Creative Commons License 2012.12.09 0 0 48991

Üdv a mestereknek.Lenne egy kérdésem nyár elején lett bekötve a házba a három fázis.Elötte egy fáziról működtünk (gond nélkül).Az a gondom hogy nyáron is hetente egyszer vagy kétszer este a fi rellé leoldott.Volt olyan időszak hogy hetekig nem csapta le a fi relét.Most mióta fűtünk vagyis fűtenénk mert még fűtés nincs a lakásban csak olajradiátoral melegítünk elég kellemetlen hogy élyel el megy az áram és arra ébredek hogy nagyon hideg van.Próbáltam kiiktatni az új dolgokat amik nem voltak még az egy fázisnál de a probléma mindíg nem oldódott meg.Ahogy olvasgattam a forumot és néztem a biztosítéktáblát szembetünt hogy a villanyszerelő aki kötötte az áramot a villanyórátol jövő vezeteékeket a három fázis jól kötötte be de a nulla és a föld egybe van kötve a fi rellé bevezető oldalán és ugyan onnan van vezetve a föld a földelő sinhez.Nem tudom hogy érthető ahogy leírtam.Nem vagyok profi villanyszerelő és nem vagyok tisztában minden szakszóval.Ha segít akkor holnap csinálok képet a kötésről.

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.