FPNumiz Creative Commons License 2012.11.19 0 0 24156

Igen, jogos a felvetés, de az valóban elképesztő, hogy az ember aki friss hús, megveszi vagy akár licitál a bizonytalanra.

Persze én is vettem sok baromságot az idők folyamán, de ez a "hibrid" veret ez szerintem legyalázása a numizmatikának.

A tömbök és az ólom veretek még elmennek, mert hát lássuk be a verdében próbálgatnak ezt azt a tövekkel, ott a példalink rá.

Aztán ez az első na ez ez már komolyan mondom nevettséges. Ha csak kicsit is belegondolunk, kicsit is átgondoljuk mit látunk a képen

kiderül hogy ez egy utólagos manipuláció.

 

 

Nem akarom konkrétan megemlíteni, de kb pár hónapja volt egy olyan bi-metál 100 forintos az egyik neves eladói oldalon,

hogy a 100 forintosnak csak a belső magját csinálták meg azonos oldalúra, tehát a gyűrű az normál volt.

Kérdezem én, hogy lehet ezt egyáltalán felkínálni eladásra?

Ha, ilyen verőtő létezne már az egész PV gárdát lecserélték volna! Ez abszurd!

 

Persze tudom, a technikai hibás érmékkel nem nagyon foglalkoznak ha akad egy-egy a sok feltöltendő tétel között, ezért könnyű odaírni a termék feltöltésekor,

hogy tévveret vagy gyártás hibás... és ezzel el van intézve, esetleg (?) a megnevezés végére és máris tök rendben van a tétel. Na ezzel lehet hülyíteni a bizonytalan gyűjtőt...

 

Ezért kell ismertető, ezt egyszerűen meg kell tanulni rögtön felismerni, hogy mi a manipulált és mi az ami gyári...

Előzmény: monetanova (24151)