Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 6196

Kis helyzetjelentés betűmintákból...

Kb. egy éve elkezdtem foglalkozni betűminták készítésével. Persze nem teljesen a hagyományos utat követve. Tehát elkezdtem megírni egy kis programot (PHP script), ami a választott fontkészletből (TTF fájl) szinte beavatkozás nélkül elkészítené a leszámolható mintákat. Persze ezt munka (és sorozatos kudarcok) miatt kcsit szüneteltettem is...

Annyit már most is tud, hogy elkészíti a dőlt (több dőlésszögben, balra döntve is), a körvonalakat, fékövér, és szélesebb változatokat. Illetve többé-kevésbé működik (néhol még hibázik így finomítani kell rajta) a fél szemek készítése is, valamint a kontúrok.

Egylőre a betűk középvonalának meghatározása aminél elakadtam...

Ha ezt sikerül leküzdeni, akkor már nem lesz akadálya tucatszám elkészíteni a betűtípusokat :-)

Gyakorlatilag annyi lesz a feladatom, hogy kiválasztom (egy kép alapján) hogyan kell kezelni az ékezetes karaktereket a programnak (erre még nem jöttem rá hogy lehetne egységesen), majd (szintén a program által elkészített kép alapján) kiválasztom melyik az a legkissebb méret ami még normálisan néz ki.

 

Jelenleg még nem tudom ugyan milyen felületen lehetne kiválasztani a megfelelőt. Ugye az a cél, hogy 1-2 lépéssel ki lehessen választani a megfelelőt...

De ezen még ráérek gondolkodni.