Notre Dame-i toronyőr Creative Commons License 2012.11.19 0 0 12031

Ha jól értem, akkor a kis púpos akármilyen pályázatot adott volna be, akkor is megnyeri, mivel egyedül volt?

Szerintem az lett volna a szabályszerű, ha újból kiírták volna a pályázatot és a határidőre felhívták volna a másik fél figyelmét is. De persze itt nem ez volt a cél, hanem a képviselő unokabáty és a volt osztálytárs polgármester kapva kapott a lehetőségen és kihirdették a szívüknek (és pénztárcájuknak) kedves győztest. Persze utólag odakerült az a vicc is (miután meggyőződött arról, hogy mindenképpen a Feri gyerek nyer) eljátszották, tartózkodik a szavazástól, de addigra le volt zsírozva minden, ez csak a színjáték miatt kellett.

Figyelmetekbe ajánlom Móricz Zsigmond: Rokonok című művét, ha nem szerettek olvasni, filmen is látható. Jól szemlélteti, hogyan lehet a törvényeket kijátszva játékba hozni az érdekeiknek megfelelő személyeket. Mert ami törvényes, az messze nem igazságos! Persze itt sokan tömjénezik a jelenlegi bagázst, de ha ez annyira megerőltető, esetleg le is lehet mondani és átadni a helyet olyanoknak, akik tényleg nem nyűgként fogják fel és nem mártírkodnak itt az önfeláldozó lokálpatrióta szerepében. Persze ez így jobban fest, mint bevallani, hogy azért csinálom, mert így helyzetbe hozhatom a baráti körömet és nekem is csurran-cseppen... Álszent és képmutató mind!

Előzmény: eleklaci82 (12029)