DarkDeer Creative Commons License 2012.11.18 0 0 21164

Tehát ha valaki ma hazánkban szeretne hobbi lövészetre 7,5 J-os légpuskát amit nem akar felerősíteni és vadászatra használni annak sosem ajánlanék Hatsan-t, Gamo-ból is max. a Deltafox-ot. De inkább vegyen egy HW30s-t, az mindenben jobb és könnyű is. Mert sokan a versenylégpuskák ellen azt hozzák fel, hogy túl nehezek. De van a versenylégpuskákból könnyített junior változat is. De a nehéz súly csak elsőre durva, később megszokja a lövész.

A másik dolog, hogy nem akarok általánosítani, de fegyverboltosokkal is beszéltem, meg az ismerőseim között is körülnéztem, és a tények azt mutatják, hogy a lebutított vadászlégpuska vásárlók 99%-a engedély nélkül visszaállítja az eredeti erősségűre a fegyvert. Nagy részük csak otthon lő vele madarakra, egérre, patkányra, kis részük kimegy a város szélére és vadászik vele fácánra, nyúlra. Én azt látom, hogy hazánkban ezért van nagy népszerűsége ezeknek a típusoknak. Ahogy járom az országot mások is ezt mondják. Aki tényleg csak 7,5 J-os puskát akar céllövészetre az vegyen kifejezetten 7,5 J-ra gyártott plinkert vagy versenylégpuskát, mert a lebutított vadászlégpuskának semmi értelme.