pipacsmező Creative Commons License 2012.11.17 0 0 12028

NO, EZ A KONKRÉTUM: (vitatkozni meg tessék arról, hogy a Pepe vagy a Sergio Ramos a nagyobb favágó, kaszáló)

 

Képviselő-testületSzigligetJ e g y z ő k ö n y vKészült a Képviselő-testület 2011. február 02-án  17.00 órai kezdettel tartott nyilvános üléséről.Az ülés helye: Polgármesteri HivatalJelen vannak:Balassa Balázs polgármesterSzabó Tibor alpolgármesterBalassa Sándor képviselőBaráth Sándor képviselőKáli Magdolna képviselőTanácskozási joggal meghívottak:Lutár Mária körjegyzőBékefiné Kertész SzilviaPupos FerencLakosság részéről: 3 főBalassa Balázs polgármester: Köszöntötte a megjelenteket. Megállapította, hogy az 5 képviselő jelen van, az ülés határozatképes. Az ülést megnyitotta.2Balassa Balázs polgármester: Ismertette az ülés javasolt napirendjét.A javaslatot a képviselő-testület egyhangúlag elfogadta.A megtárgyalt napirend1./ Közterületek fűnyírási, kaszálási munkáira benyújtott pályázatok elbírálása2./ Beszámoló a költségvetésből támogatásban részesülő civilszervezetek munkájáról3./ Vegyes ügyekStrandi beléptető rendszer kiépítésére vonatkozó javaslat1./ Közterületek fűnyírási, kaszálási munkáira benyújtott pályázatok elbírálásaBalassa Balázs polgármester: Tájékoztatom képviselő társaimat, hogy a pályázati kiírásban szereplő határidőre egy pályázat érkezett be. A kiírásnak megfelelően 13.00 órakor megtörtént a beérkezett pályázati anyag bontása. Megállapítottuk, hogy a pályázati kiírásnak megfelel a beadott pályázat. 13.30 perckor megérkezett a hivatal épületébe két úriember, akik jelezték, hogy pályázatot szeretnének benyújtani. Én tájékoztattam Őket, hogy már nincsen módjuk rá, mert a beadási határidő 12.00 órakor lejárt. Egy darabig vitatkoztunk, majd közösen megállapítottuk, hogy valóban késve szeretnék beadni a pályázatot. Kérték, hogy tegyek ez esetben kivételt, de természetesen ezt elutasítottam. Ennek megfelelően hivatalosan egy pályázó van, Pupos Ferenc. Én személy szerint meg voltam elégedve az eddigi munkájával, mivel már 8 éve gondozza a település közterületeit.  Ismerteti a pályázati anyagot. Az I. kategóriába sorolt terület 3.060 e Ft, a II. kategóriába sorolt terület 1.595 e Ft, a III. kategóriába sorolt terület 1.1134 e Ft. Bruttó 5.789 e Ft összegű a pályázó ajánlata, mely 300 e Ft-tal kevesebb az előző évi összegnél. Szeretném megkérdezni képvisel társaimat, hogy kívánnak-e hozzászólni a témához.Balassa Sándor: Mivel csak egy pályázó volt, ezért sok feladatunk nem maradt, viszont azt kérném, hogy a szerződésben figyeljünk azokra a hiányosságokra, például a strand esetében a tavaszi késői nyírásra, melyek 1-2 esetben előfordultak, a közeljövőben ne forduljanak elő.Balassa Balázs polgármester: Felteszem szavazásra a kérdést. Aki egyet ért azzal, hogy a közterületek gondozására a pályázati kiírásnak megfelelő pályázatot benyújtó Pupos Ferenc Szigliget, Réhelyi u. 82. szám alatti vállalkozóval kössünk 4 éves szerződést, az most szavazzon.A Képviselő-testület 4 igen szavazattal, 1 tartózkodással meghozta az alábbi2/2011.(II. 02.) Kt. sz.H a t á r o z a t o tA képviselő-testület a község zöldterületeinek gondozási munkáira  Pupos Ferenc Szigliget, Réhelyi u. 82. szám alatti vállalkozóval köt vállalkozási szerződést  4.631.200  Ft + Áfa összegben, a pályázati kiírásban foglalt feltételekkel.3A szerződés időtartama: 4 év. Megbízza a polgármestert, hogy a vállalkozási szerződés megkötéséről gondoskodjon.Határidő: 2011. február 28.Felelős: Balassa Balázs polgármesterSzabó Tibor alpolgármester: Én rokoni érintettség miatt tartózkodtam.