andy0902 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 4074

Köszönöm szépen a válaszodat,és hogy megosztottad velem a történetedet! Miután itt szóbahoztad ezt a WPW-betegséget, már  én is felvetettem az orvosomnak,h esetleg nem lehet-e szó arról,h talán ez az én bajom ,és hogy lehetne-e erre irányuló vizsgálatot(katéteres)  csináltatni, de sajnos(?) azt mondta,nincs rá ok,indikáció. Neked hogy sikerült elérned,hogy elvégezzék rajtad a beavatkozást? Kikönyörögted  vhogy,vagy magánúton,vagy normális dokid volt,aki elküldött a vizsgálatra? Nálad mi volt a megfelelő "indikáció"? Én csak attól félek,h meg kell  várnom,amíg annyira rosszul leszek,h mentőt kell hívni,akik majd újraélesztenek,akkor talán de csak talán! majd kivizsgálnak rendesen:(  Nekem is olyasmi szokott lenni,mint amit te leírtál,de szerencsére max 5-10mp-ig tart,utána magától megszűnik.Nem volt még ájulásom,de tudom,ha csak picivel tovább tartana a dolog,biztos hogy elájulnék,mivel már ezalatt az 5-10mp alatt is rögtön elszédülök,totál gyengeség jön rám,  szólni is alig bírok, vagy a karomat megemelni,olyan kába leszek, na meg persze az ijedtség és a halálfélelem.:(  Azért a kedvemért elárulod,mik azok a kézi manőverek,amikkel te meg tudod állítani a ritmuszavarodat? Mert olvastam,h vannak ilyen manőverek,amik a szívet beidegző bolygóideget ingerlik,és pitvarfibrilláció esetén hatásosak lehetnek(arc hideg vízbe mártása,jég nyelése,köhögés,lélegzetvisszatartás,stb.). De nem tudom,ez a WPW-s zavarok ellen is hatásos-e??? Mert nagyon valószínű,h nekem nem pitvarfibrillációm van olyankor,én inkább tachycardiának gondolom,mégpedig kamrainak. Neked mit mondtak annak idején? Melyik fajta ritmuszavarod volt konkrétan? Neked is ez a kamrai tachycardia volt,nem?   No és akkor az ellen mit lehet tenni? Te évekig milyen gyógyszert szedtél rá? Én Betalocot szedek. Légyszi adj pár tippet,mivel próbálkozzak,ha netán megint előjönne ez a nyavalya! Szerinted amúgy a Betaloc pulzuscsökkentő hatása képes kivédeni a szív begyorsulását,legyen szó akár pitvari akár kamrai tachycardiáról..?

Előzmény: Csopaki malom (4073)