Blazs_A4ABC Creative Commons License 2012.11.12 0 0 76948

"Lásd a lentebbi példát a76928-as hozzászólásban. Agip SL/CF olajat öntött a - feltételezem - TDI motorba."

 

Nem kell feltételezni, nézd a nicknevet, ABC motorom van, 12V V6 benzines. Ősrégi, bevált, de nagy futásteljesítményű motor.

 

Az SL/CF olaj pedig egy kedves barátomtól volt, aki a rallyautójához használja ezt, 100 literes Agip hordóból kaptam az olajat, litere így kevesbb volt, mint bármi, amit eddig autóba tettem (korábbi autóimban volt Shell meg Rowe, félszintetikus olajnál rosszabb a 120-as skodámban sem volt XD).

 

A többieknek, akiknek van olyan ismerőse, akiknek turhát köp a motorja a Magnatec-től (de sztem itt bármi lehetne, csakhát a Magnatec az első megfizethető 'jófajta' olaj):  Ha egy olaj felszedi a prehisztorikus pakurát a motorból, az nem az olaj baja. Aki már próbákozott E85-tel, az ismeri, milyen KORÁBBI lerakódásokat tud egy kipuff kiköpni az első héten. Olyannal is találkoztam, aki szerint az olajszűrő csere csak ordas levágás (kerül is vagy 2000 forintba egy), az Ő véleményük se mérvadó szvsz... :D

 

Üdv

 

 

Előzmény: _matel_ (76946)