Üdv!
Az én tippjeim:
1. Állítsd a géped teljes manuálisra ( a fénymérés amúgy is megbukik)
2. emeld az ISO-t (max 1000)
3. Hansználj a vakura diffúzort, vagy deríts oldalra. De a legjobb, leveszed a vakut és kábellal kötöd a géphez.
4. Második redőnyre vakuzz
4.1. Ne vakuzz füstös előtérrel, legfeljebb oldalról.
5. Használhatsz zoom objektívet is, de akár nagy fényerejű fix is jó. Zoom esetén a nagylátószög hozza a rövidebb záridőt.
6. Kísérletezd ki, hogy a helység fényei hogyan érvényesülnek a legjobban és csak utána állítsd be a vakut és foglakozz a vendégekkel.
7. A vendégek nem portrét várnak, hanem, hogy visszaadd nekik a buli hangulatát. A környzet megjelenítésére legalább akkora hangsúlyt kell fektetni, mint a "modellre".
Persze ezt egyszerűbb leírni, mint megcsinálni. Én állandóan kisérletezem.