mayerphoto Creative Commons License 2012.11.10 0 0 17

Üdv!

Az én tippjeim:

 

1. Állítsd a géped teljes manuálisra ( a fénymérés amúgy is megbukik)

2. emeld az ISO-t (max 1000)

3. Hansználj a vakura diffúzort, vagy deríts oldalra. De a legjobb, leveszed a vakut és kábellal kötöd a géphez.

4. Második redőnyre vakuzz

4.1. Ne vakuzz füstös előtérrel, legfeljebb oldalról.

5. Használhatsz zoom objektívet is, de akár nagy fényerejű fix is jó. Zoom esetén a nagylátószög hozza a rövidebb záridőt.

6. Kísérletezd ki, hogy a helység fényei hogyan érvényesülnek a legjobban és csak utána állítsd be a vakut és foglakozz a vendégekkel.

7. A vendégek nem portrét várnak, hanem, hogy visszaadd nekik a buli hangulatát. A környzet megjelenítésére legalább akkora hangsúlyt kell fektetni, mint a "modellre".

 

Persze ezt egyszerűbb leírni, mint megcsinálni. Én állandóan kisérletezem.