andy0902 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 4062

Saref! Káliumot,kálciumot,meg ehhez hasonlókat nem néztek nálam, csak a pajzsmirigy-hormont,de  az rendben van. Magnéziumot szoktam inni,mert a kardiológus is tanácsolta. Volt szív uh-om, nem  is olyan rég,most szeptemberben, magándoki csinálta. ( a minap ezt le is írtam neked,de az az üzenet  nem ment át,eltűnt). Talált mitralis prolapsust,ami billentyűhibát jelent, de megnyugtatott,h ez minden  3.embernek van,és nincs vele teendő,és hogy nem ez okozza a ritmuszavaraimat. Még azt is mondta,  hogy főleg ilyen sovány fiatal nőkben gyakori,a billentyűhiba, mint amilyen én is vagyok( 170 magas és 54kg).  Azt javasolta,hogy sportoljak,fussak,mert az erősítené a szívizmomat,és akkor picit javulna a billentyűm  állása-működése. Meg mivel a nyugalmi pulzusom is magas( 80 körüli), azt is csökkentené az edzés.  Azt már máshol is olvastam,h a magas alap-frekvencia az edzetlenség jele,és a sporttal lehet rajta  javítani. Mondjuk a Betaloc,amit szedek, az is erre van,pulzus-csökkentő. Csakhogy én nem tudok futni,  mivel előző levelemben leírtam neked,hogy már attól 100as pulzusom lesz,ha leveszek egy pulóvert,  vagy ha köhögök. Ez nem tudom,mitől van, hogy hogy létezik az,hogy ilyen piti dolgoktól ez történik.  Szóval el tudom képzelni,mi lenne ha elkezdenék futni.... Inkább nem... Nem tudom mitévő legyek,  talán beszélnem kéne másik orvossal is....A lényeg az,hogy eddig mindkettő azt mondta,h NINCS SEMMI  BAJA A SZÍVEMNEK, és hogy NEM VAGYOK SZÍVBETEG. Azt is mondta mindkettő,hogy idegi alapon van,  mert hogy nálam a "szimpatikus idegrendszer" van túlsúlyban, vagyis érzékenyebb vagyok. Szerintetek?  Ja és eddig már kb. 10szer voltam EKG-n, soha semmit nem mutatott ki, és most október 26-án volt  rajtam a 24ó-s Holter Ekg,ami kimutatott 3db extrát, meg a magas pulzusomat,semmi mást. Pont akkor  nem volt ez a szívremegés,ami talán PF, így az nem lett kimutatva. Ezekután megint ráírta az orvos a  papíromra,hogy: " NEM KARDIOLÓGIAI BETEGRŐL VAN SZÓ. A BETALOCOT SZEDHETI,DE ROSSZULLÉTEIT  NEM FOGJA MEGSZÜNTETNI. PSZICHIÁTRIAI VIZSGÁLATÁT JAVASLOM."  Csak azt tudnám, hogyan jelenthetik ki az orvosok,h minden rendben a szívemmel, ha egyszer mégsincs minden rendben,mivel más emberek nem szenvednek ritmuszavarokban, róluk ki lehet jelenteni,h minden oké, na de nálam?

Előzmény: Törölt nick (4061)