Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 121849

Térjünk vissza ide:

 

1. előveszem a Win98SE indítólemezt, azon az fdisket és eltörlöm a 120 GB-os lemez felső particióját, ha látja egyáltalán

2. Csinálok a helyébe 2 db 30GB-ost, egy NTFS-t és egy FAT32-t.

3. A win98se formázójával leformázom mindkettőt

4. Ha a Paragonnal lehet (ismeri valaki?) lehet, akkor a 60 as és 30as NTFS-t egyesítem, remélve, hogy az XP rendszer megmarad az egyesítettben

4. Utána ha floppyról bootolok (félévenként egyszer), akkor a 30 GB-os FAT32 particiót kellene látnia a Win98-asnak és lehet futtatni a régi dolgokat.

 

 

1. Mint már említettem, komoly esélyed van rá, hogy hiába fáradozol, mert ilyen magasabb partíciókat nehezen fog látni a DOS, de tegyük fel, hogy mégis.

 

2. Kétséges még az is, hogy az FDISK kezel-e 120 gigát, de csináltak egyébként a Microsoftnál felújított FDISK-et is, a korszerűbb lemezekhez, valahol le is lehetett tölteni, kimondottan a Win98 rendszerekben lévő FDISK lecserélésére volt kitalálva.

 

3. NTFS-t nyilván nem tud formázni, de nem is kell, mert ennek nem ez a módja. Először törölni kell a felesleges partíciókat, utána az üres területen az XP partíció felső határát kitolni, vagyis nyújtani. Ez sokkal praktikusabb és komplikációmentesebb, mint két fájlrendszer egyesítése.

 

4. ?

4. kellene látnia: én szóltam előre, hogy nem biztatlak semmivel.

 

 

Előzmény: Vgyuri (121773)