Alapi42 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 917

 Mint KK is írta  egy lényeges info hiányzik. Milyen az a  második kazán ?

 Ha  zárt égésterű,  akkor teljesen másfajta kémény kell. Sőt már a kazántól is másféle a füstcső.

 Akkor kellenek azok amiket írt az előttem író.

 De  :  "Addíg nem pecsételik le a garanciális papírokat"

  amúgy üzembehelyezték ? Megmondták , hogy mi kéne még ?

 

 

"Mégis riogatnak, hogy a kéményesektől engedélyt kell szerezni,a kéményesek pedig nem adják azt meg, míg nincs tervezői nyilatkozat stb."

Kik akik riogatnak ???

 Tehát ha  nem változott a tipus ( nyitottról nyitottra,  azonos teljesítménnyel)  akkor terv nem kell.

 De minden más igen.

Zártnál :   gázterv , amit engedélyeznek, jóváhagyanak, nyilván a tervező ad egy nyilatkozatot is. De ez csak az eleje.

 Felszerelteted a kazánt kiépíteted a füst útját , jól mondtam ??  Ez a móka magában kb. 250 eft. Aki ezt csinálja az + 50 ért még megszerzi a kéményesek papírjait - nevezzük engedélynek ( de nem az ).

 majd egy  jogosult gázszerelő  a már felrakott kazánt beköti a gázrendszerbe, mellesleg a vízes részt is beköti ha már ott van.

 legyen 50 eft, mivel  nekie kell lemeóztatni. Nos ha a meó kész, akkor jöhet az üzembehelyező , aki a kereskedő vagy a gyártó embere  - nála a pöcsét.

 de mi van ha használt a kazánom pl. a nagynénitől hoztam ?

 Előírások ?

Azok vannak ! Tanulmányozd a GMBSZ-t !

 Viszont nagyon röviden : gáztömör szerelés, megfelelő égéstermék elvezetés és megfelelő égési levegő utánpótlás  !

 Más kell e még ? nem 'tom !

Előzmény: radon (913)