sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 14089

Hát én azért ennél picit jobban lelkendezve áradozok erről a kivételes estéről....::))

 

Szó se róla, az első szám elején én is, meg a barátom is, meg az odacipelt ismerőseim is megrettentek, de aztán hamar helyre állt az egyensúly...

 

Én, amióta Jon Zorn csapatának videóiról megismertem JoeyBaron-t, folyton azt motyogtam, hogy addig nem dobhatom fel a tappancsaimat, amíg egyszer élőben nem láthatom.

Talán 2 éve járt már itt egyszer, de akkor az öreg Jim Hall-t kísérte és tiszteletből meg jólneveltségből csak lábujjhegyen játszott...

Tegnap nem!!!

Dave Douglas-t is onnan ismertem, de érdeeks módon ő soha nem hozott annyira lázba. Amit tegnapa TRafóban művelt, azóta viszont róla is csak felsőfokú jelzőkke ltudok ájuldozni...

 

(Érdekes, hogy Zorn fantasztikus billentyűse, a térdig érő szakállt cipelő Jamie Saft is járt már  Budapesten - egyedül, az A38-ason, szóval talán Zorn kivételével már majdnem elvetődött ide, hiszen jut eszembe pl. Marc Ribbot a zseniális gitáros is játszott a közelmúltban Debrencenben...::))

 

Joe Lovano régebbi kedvencem, féltem tőle egy picit, hogy nagyon előbújik belőle a zűrzavaros free-énje, de szerencsére azelső szám elijesztésétől eltekintve majdnem olyan volt, amilyen...

(Azért majdnem, mert egyrészt az egésez negyedi szaxszofon hangszínét hináyoltam, amitől epdig számok tucatjaiban tudtam zöveg nélkül is felismerni a játékát. Isten tudja, most valami más szerszámot vagy fúvókát (?) használt és ne mvolt annyira jellegzetesen "lovanos" a hangszin, de őrületes volt a játéka.

 

A malayziai csaj volt a kakukktojás. De miért is ne??? Igaz, hogy részben vissza kell vonni az elméletemet, miszerint én ne mesek hasra a Nagy Nevek és világsztárok előtt és a noname tömegben is hemzsegnek a szuperebbnél szuperebb muzsikusok, deazért tegnap este kiderült, hogy ez miért is egy allstar super giga group....

Viszont a csaj az én teóriámat erősítette - arról nem beszélve, hogy eleve imádom az olyan hangszerene tornászókat, amik ébppen nem kimondottan hölgyek kezelésében szoktak tündökölni...

 

A zongorista sajnos nekem háttal ült, semmit ne mlátta mbelőle és nem is hinném, hogy lényegi szerepe volt az aláfestésen túl. De a két szólóját tisztességesen megcsinálta, összességében pontosan beleillett ebbe a szuper csapatba, megintcsak a tételemet igazolva...

És sok is lett volna 3 gigantikus világsztár és egy szuper meglepetés mellé még egy csodacsatár.

 

Az év, sőt az utóbbi évek egyik legxcsodálatosabb koncertje volt, IGAZI new yorki jazz feellinget kaptunk.....::) Nevetségesen ócccóó pénzért.....

 

(És nem kis keserűséggel állapítottam meg, hogy nem volt repedésig telt ház. Sajnos. Vajon a sznobok érdeklődését nem keltették fel ezek a nevek, vagy a túl olcsó jegyár?????

 

 

Előzmény: Abrash (14087)