Khaosz5 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9569

Sziasztok,

 

miak az ajánlott vételek kondezációs kazán terén? Bosch, Vailant, Buderus, Junkers -et nézegettem.

 

Duval esetleg de azt annyira nem akarom mert most nyílterűbe az van és zörög rajta minden.

 

Baxi az milyen márka ?

 

Indirekt tárolós rendszer lesz igaz csak jövőre csak nem tudom mekkora hőigényem.A mostani kazánom 17Kw-ra van leszabályozva és így a 60mˇ2 padló körömet elviszi 60 fokos előremenővel. Persze keverőszeleppel már 40 fokra le van keverve a padló köre.

 

A ház 118mˇ2 .

3 Kör:

1. padló kb 60 mˇ2 (nappali+konyha+étkező+fürdő) . Ez a legnagyobb fogyasztó.

2. 2 Szoba radiátoros + fürdő törölközőszárító

3. 1 Szoba radiátor + másik fürdő törölközőszárító

 

Ha megy az összes kör akkor is 50-55 fok az előremenő. Ha melegszik a padló persze kikapcsol a kazán és újra be. Ha radiátoros kör megy folyamatosan ki be kapcsol.

 

Ház könnyűszerkezetes Szigetelés:

Tető: 35cm üveggyapot

Fal: 15cm Üveggyapot

Lábazat : 7cm XPS

Padló : 4 cm xps

Éves fogyasztás 100mˇ2-re 1200mˇ3 gáz nyílt égésterű kazánnal. Belső hőmérséklet 22-23 fok.

 

A nyílt égésdterű kazánomat azért akarom lecserélni mert:

1. lakótéren bellül van

2. Használja a belső levegőt

3. Zörög minden lemez rajta mint a szakramentum.

4. Indirektes rendszert akarok mert a jelenlegi tárolós nekem ez kevés.

5. persze meg spórol is a kondis

 

Szóval halk kazán kell majd nekem. Nem tudom milyen teljesítményű legyen mivel a 22Kw-os kazánok olyan 7 Kw-ra tudnak lemodulálni.A 16Kw-os kazánok meg 3-4 Kw-ra.

 

Attól félek, hogyha csak 1 radiátoros köröm megy akkor egy 22Kw-os kondis kazán ami le tud modulálni 7 Kw-ra az is sok lesz és össze vissza be ki kapcsol. Ha pedíg a 16Kw-os kazánt választom lehet nem viszi el egyszerre az összes kört?

 

Huh nem tudom. Nem az ára érdekel ham az hogy feleslegesen ne legyen túl nagy kazánom ami ki be kapcsol.

 

Szerintetek ? Bízzam szakemberre? Na én attól félek a legjobban.