starline Creative Commons License 2012.10.25 0 0 427

Kedves Mágnesmalac! (Egyálatlán jól fordítom a nevedet?)

 

Az öcsém segítségével már sikerült is megkapnom a filmfájlt, pontosan azt amelyiket leírtál. DUNE 101-gyel gyönyörűen ment, semmi szellemkép. Utána összekötöttem hdmi-n keresztül a tv-vel, majd vlc médiaplayerrel el kezdtem lejátszani a filmet, de elég gyorsan rájöttem, hogy ez így nem jó, mert a tv a monitor képét kapja, és honnan tudná, hogy két képet kap egymás mellett? Utána rájöttem, hogy én még sosem néztem így 3D-s filmet, és nem tudom, hogy melyik az a lejátszó program, ami erre képes lenne. (Az is lehet, hogy nagyon félregondolom a dolgot!) Ha te tudsz ilyet, akkor írd meg légy szíves a nevét, vagy hogy hogyan gondoltad a tv-vel a kapcsolatot. Ezek után eszembe jutott, hogy itt a fórumon Zbacskó megemlítette a hálózatos filmlejátszást serviio illetve a ps media serverrel. Valamikor használtam is, de nekem kényelmesebb a DUNE. Minden esetre a serviio-t is kipróbáltam. A laptopomat vezetékkel összekötöttem a routerrel, a serviio megtalálja a hálózaton a tv-t, és utána a tv-n meg lehet nézni a filmet. Ezzel a programmal felismerte a tv a 3D-s jelet, és magától összerakta a két képet. Egy kicsit húzott a film az elején, de ekkor lepauzéztam és utána már ment folyamatosan, szép képpel. Nem láttam crosstalkot.

Nem tudom, hogy mennyire ismered a serviio-t, de ha visszaolvasol a fórumon a nyárig, akkor ott olvashatod, ahogy nekem is elmagyarázza Zbacsko a használatát, nagyon érthetően. Könnyű a használata! Most hirtelen a serviio pro-t töltöttem le, ami próbaváltozatos, de úgy emlékszem, hogy a nyáron egy olyat használtam, amit teljesen tudtam használni. 

 

Szép estét! Írj nyugodtan, ha még lenne kérdésed, megpróbálok segíteni. :)

 

Szia!

 

 

Előzmény: magnesmalac (426)