Feco1111 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 1052

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek van ötlete...

A kocsimban a riaszto tegnap valamiert elfelejtette a taviranyitokat...Nem tudom az okat, valamitol egyszercsak megkettyent...

Nem is volt beriasztozva es beelesesedett magatol es mikor inditani akartam mar riasztott.

Lehet az akksi halodik es nem volt eleg feszko, mert fel kellett tennem toltore. Mindenesetre 3 eve van nalunk az auto es soha semmi ilyesmi gond nem volt vele...

A tavokban csereltem elemet, raadasul az egyik csak tartalek volt, így a tavok biztosan nem rosszak, legalabbis nem mind a ketto.

Megtalaltam az egyseget, es a neten utanakeresgelve szinte biztosan egy vision 318-1800 a típusa.

A problemam a kovetkezo:

Leveszem az akksit, vagy a riasztomodult és ujra áram ala helyezve, élesedve indul.

A leirasban, minden programozas ugy indul, hogy disarm, azaz kapcsoljam ki a riasztot.

Mivel egyik távra sem reagal, ezert ezt nem tudom megtenni.

Az egyetlen dolog, ami a leirasbol mukodik, az a "reset"-nek nevezett valami.

Ez annyit tesz, hogy 10szer gyorsan raadom es leveszem a gyujtast a kocsira.

Ennek az eredmenye, hogy a riaszto elhallgat, viszont onnantol kezdve semmire nem reagal ujrainditasig.

Szamomra ugy tunik kikapcsolja magat.

 

A tavok programozasahoz elvileg 20szor kellene a gyujtast raadnom, levennem, de ezt szinten nem tudom megtenni, mivel a riaszto elesedve indul.

A 10-ig gyujtasraadas utan viszont a fenti reset tortenik meg, onnantol kezdve, hiaba adom neki 20szor a gyujtast le-fel, semmire nem reagal, a tobbi modositasi lehetosegre sem.

A panelen neztem, hogy az rf modulja 4 tuvel csatlakozik.

Remeltem, hogy sima NO/NC-s megoldassal vmelyik ket labbal tudok egy kikapcsolast eloidezni, de nem jott ossze...

 

Valakinek van esetleg otlete, hogyan tudnek a panelen eloidezni egy kikapcsolast, mintha a tavval kikapcsolnam???

 

Vagy barmi mas ötletre is nyitott vagyok! Jelenleg kibuheraltam belole, mert a kocsi sem indul ha benne van most...

 

A netet mar szenne kerestem, de a felhasznaloi és a bekotesi infokon (illetve az install infokon) kivul semmi mast nem talaltam.

 

Sem az RF modulrol, sem az alaplaprol nem talaltam semmi hasznalhatot, ami alapjan probalkozni tudnek...

 

Kepet, infot, mindent tudok kuldeni!

 

Nagyon köszönöm elore is a segítséget!

 

Üdv

Feco