dozol Creative Commons License 2012.10.24 0 0 76642

Sziasztok!

 

Egy 2004-es évjáratú, Audi A4 1.9 TDI (96 KW, multitronik) boldog tulajdonosa vagyok, de van számomra egy aggasztó probléma, megosztom veletek, hátha van ilyen irányú tapasztalatotok:

Bár az autó alapjáraton egyáltalán nem füstöl, de de viszont rendkívül büdös, olyan, mintha egy rakodó IFA mellett állna az ember. Ha megérkezek valahova az autóval és kiszállok, akkor is érzem azt a jellegzetes büdös dízel szagot. Vezetőként nehéz érzékelni, de menet közben nagyobb gázadáskor a füst is megjelenik, ezt leginkább sötétben látom, mikor a mögöttem jövő világítása elhalványul a füstfelhőtől. Az autót egy éve vásároltuk Németországban 150 000km-rel. Az autó teljesítményét nem tudom igazán meghatározni, mivel már így vásároltam, de úgy érzem nincs meg az a húzóerő, ami talán elvárható volna, bár az automata váltó sokak véleménye szerint ront a teljesítményen. A fogyasztásával sem vagyok megelégedve, bár sajnos sokat kényszerülünk rövid távokon, hideg motorral használni az autót, azért a 7-8 literes átlagfogyasztást ennél a motornál soknak találom. Ja és olajat egyáltalán nem fogyaszt, olajcserék közt még sosem kellett utántöltenem. Esetleg tudtok tippeket adni, hogy mire kell ilyen esetben gondolni? Előre is thx!