DBvonatinfó Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5031

És akkor a viszonylatok követési idejeit is megcserélnéd? Mert sztem nem sokan örülnének a szombat 14 óra utáni és egész vasárnapi egyórás követési időnek a Széchenyi utca érintett szakaszán... Mert amíg most az István út Széchenyi és Kishegyesi közti szakaszán ott van  a TESCO-ig (meg vmennyire a Segner térig is) alternatívának a 22/22Y-os, addig a Széchenyi utca István és Nyugati közti szakaszán csak a 45-ös járna ebben az esetben. Ugyan, mint környéken lakó, elismerem, hogy hétvégén nem nagy az utasforgalom a Széchenyi utca érintett szakaszán, de sztem a mostani félórás követés, amit hétvégén a 41-es biztosít, rendben van, nem kellene itt is ritkítani. Mondjuk mostmár megint hetek óta hétvégénként nagyrészt csak szólók járnak, csuklósok pedig nem azon a viszonylaton, szóval úgy tűnik, hogy a félórás követés megfelelő, csak az utasforgalomhoz elegendő a szóló. De amit már előttem írtak, az is igaz, vagyis hogy hétköznap csúcsidőben a 45-ös követési ideje nagyobb, mint a 41/41Y-é együttvéve, ráadásul akkor a 41/41Y menetideje nőne, ha a Kishegyesire kerülne, bár én sztem se érné el az egyórás fordaidőt.

Előzmény: vanyi94 (5014)