palasthyistvan Creative Commons License 2012.10.20 0 0 25423

A versenyem?Hát megpróbálom összefoglalni,mi is történt.A tervem az volt,hogy Korinthoszig szerzek kb. fél-egy óra előnyt,utána majd abból gazdálkodom.....Az eleje jól ment, lazán,sokan voltam még mögöttem,így nyugodtan haladtam előre.Amikor feljött a Nap,kezdett meleg lenni és jöttek az emelkedők,még akkor sem éreztem igazán,hogy baj lenne.Csak utólag jöttem rá,hogy mennyi időm ment el az állomásokon a frissítéssel,hűsítéssel.Kétszeresen is hátrányba kerültem a meleg miatt.Lassabb voltam a tervezettnél,és ehhez még hozzájött az az idő,amit a hűsítéssel töltöttem.Erősnek éreztem magam,mégsem tudtam igazán időt hozni,nyerni.A minimális célom Korinthosz volt,addig "görcsöltem", aggódtam,csak az meglegyen.Jó volt odaérni.Utána már megkönnyebbülten,könnyedén mentem tovább,tudva,hogy a hőség is csökken. 100-nál kezdtem érezni,hogy kezd a lábam megtelni víz,-és vérhólyaggal.De mivel állandóan a szintidő határán futottam,nem volt időm foglalkozni vele,és ráadásul a ragtapaszaim is eláztek a frissítések közben,használhatatlanná váltak.A hegyig egy szakaszon buktam nagyot.Nem tudom hol lehetett(130 környékén?),volt egy szakasz ami kavicsos,köves volt.Ott a talpaim miatt nem tudtam már csak sétálni.A másik ilyen a hegyről lefele volt.Ott szintén csak sétálni tudtam,mert annyira szúrta,vágta a vízhólyagjaim a sok apró kő.Az erőnlétemmel nem volt baj,de ahogy a talpaimra "néztem",már tudtam, nincs esélyem így végigmenni a hátralevő távot.Ezzel fejben el is dőlt.Ahogy fejben "feladtam",úgy szinte az erőm is elszállt.Minden mindegy alapon még futottam,bóklásztam tovább,de igazán így sántikálva már nem volt igazi esélyem.Később jöttek,kiszedtek........

Persze ez nem mentség arra,hogy nem sikerült.Valaki gyenge volt,valaki a meleget nem bírta,velem a vízhólyagok végeztek.Mindegy,ez is az én "gyengeségem" volt, kell találni valamit ellene. Másik cipő?Vagy "csak" a forró aszfalt?Vagy ha van időm leápolni?Ez már mindegy.

kb. 72-73 km lett volna 11 és fél órára.Ez nem megvalósíthatatlan teljesítmény,ha "egészséges" a lábam, a talpam.Ez ad reményt és erőt a jövő évi Spartathlonhoz.Meg az a tapasztalat amit újoncként szereztem.A két legfontosabb:a frissítőallomásokon sok időt lehet bukni,valamint a kínálatuk is elég gyenge.Jövőre viszek magammal saját,megszokott isoitalt és sok-sok állomásra leadom.Víz,kóla?Azt jövőre kihagyom,az biztos.És ami a legfontosabb,a tavalyi "edzéstervem" folytatom:sok-sok óra futás.Mint tavaly,vagy még több.Mert futni azt szeretek,nagyon.....Hát így hirtelen ennyi.

Előzmény: bor_kedvelő (25421)