gdzsozy Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46761

2012-t írunk.

nem hiszem hogy olyan sok fa kell egy lakásba vagy házba mint 100 éve.

 

sajnos.

 

Ma a bútorok nagytöbbségét aggromerált lapokból készítik, és vásárolják, elég ritka a tömörfa bútor.

jó esetben fenyő táblából készítik, így több köbb köbméternyi gyalulás már nem nagyon valósul meg.

 

persze ott vannak még a ház ajtajai, ablakai...

 

csak hát a műanyag nyílászárók jókora szeletet hasítottak ki a tortából, és ehhez még jön a fém ajtó és a fém ablakok.

 

tehát ott sem valósul meg a komoly gyalulás.

 

Jön egy megrendelés 2db 180x150-es függőleges osztóval készülő ablakra, 3nyílóval.

 

én már nem megyek el fenyő pallót vásárolni, mert azt ragasztani kell, gyalulni kell, fűrészelni kell vastagolni kell. sok energia vész kárba.

egy jó műszáritott fa ára amugy is ott van mint egy tömbösített rétegragasztott, hosztoldott ajtó, vagy ablakfrízé.

 

csak ezt már nem kell vagy épphogy kell megmunkálni. én véknyan a 72mm-es vastagságról 68mm-re vastagolom.

itt sem köbbméterekről beszélünk.

 

mire kimarózom,összeállítom ebből is lesz 2db 120L-es zsáknyi forgács. de annyi nem mint ha pallót használnék.

 

A profit a hobbistától egy valami külömbözteti meg: a profi pénzért dolgozik.

 

na és persze az hogy mivel ebből akar megélni így ezt hosszú éveken keresztül tanulja és fejlesztgeti magát tudásban és a műhelyét, gépeit és hát ugye nem olyan gépekkel kell ami hobby kategória.

 

és ilyenkor jön az hogy a nép mit mond? nem viszem el az asztaloshoz aki evidens hogy gyorsabban, (lehet hogy jobban is) megtudja nekem csinálni pénzért, hanem átviszem kis Pistához oszt az ő gépén 2sörért majd lenyomjuk.

 

És Kis Pesta lenyomja 2sörért, igaz hogy áramot használ, igaz hogy többet küzdenek vele, az is igaz hogy a gépe sokkal jobban amortizálódik mintha csak magának gyalulna, de ezt se rokonnak, se havernak, se szomszédnak nem mondja mert benne meg a becsvágy motoszkál hogy bezzeg ő is megtudja ugyanazt csinálni mit az asztalos.

 

csak ez nem jó senkinek, a gépnek sem, Kis pestának sem (még akkor sem ha azt hiszi hogy igen) és az asztalosnak sem, és szerintem annak sem aki dolgoztatott.

 

Én csak abban bízom hogy Egyszer talán felébred majd a nép és rájön hogy ez nem az igazi.