Törölt nick Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46694

Ez érdekes, én nekem is rendkívűl éles a szaglásom ha nem dohányzom. Annyira, hogy az átlagos szagok rettentően tudnak zavarni, de annyira, hogy hányingerem lesz. Főleg a kevert szagokra vagyok alergiás, pld mosogatólé, felmosóvíz stb szaga tud kikészíteni pillanatok alatt. Ha dohányzom, (napi 1 doboz) akkor viszont szinte semmi szagot nem érzek, vagy csak nagyon gyengén. az üzemi konyhák környékén több száz méterről képes vagyk észrevenni ha nincs rendesen takarítva vagy nem jól tárolják a maradékokat. Volt egy hoszabb időszak amikor nem dohányoztam, akkor nem tudtam megmaradni a nemdohányzó vasuti kocsikban a 300 féle testszag és 300 féle dezodor szagának a keverékétől. Kénytelen voltam a dohányos kocsikban utazni, mert ott legalább lehúzták az ablakokat a füst miatt így nem volt számomra olyan büdös. 

 

Részben ezért is költöztem el pestről vidékre 20-22 éve, mert egyszerüen nem bírtam már elviselni a város bűzét. Érdekes módon a vegyszer és festék szagok egyáltalán nem zavarnak, csak a kevert szagokra vagyok érzékeny.

 

 

Előzmény: gdzsozy (46679)