Totya3 Creative Commons License 2012.09.27 0 1 4281

Szia! Igen, az ilyen relatív kis mennyiséget termelő helyek vannak a legnagyobb gondban, ezért adják ingyen. Nem nagyon tudják tárolni, örülnek ha megszabadulnak tőle. Viszont van vele macera is, miután minimum 20-30m3-re van szükség egy télre, az jó esetben 10héten keresztüli huzavona. Ha többen rászoknak, nem elég (4-5 embert már nem tudna ellátni időben). Ahonnan én veszem, ott egy nap alatt 5..10m3 is lejön. Gyakorlatilag mindig van pár 100m3 hegyekben (kamionokkal viszik időnként). Hátránya, hogy a nap alatt tárolják, eleve nyers, aztán elázik, ki kell várni míg olyan meleg száraz időszak jön, hogy utána érdemes legyen hordani és még ingyen sincs. Ellenben nem is engednek oda bárkit túrkálni a dombon, jó barátom a tulaj. Kamionnyi tétellel nem lenne gond, az szinte biztos, bár nem kérdeztem.

Jó lenne valami infrastruktúrát kiépíteni és szolgáltatni, ilyen forrással, de nem a magyar "azonnal milliomos akarok lenni" mentalitással, mert akkor rögtön nem kéne senkinek a magas ár miatt. Ehhez kellene egy hangár, ahová pár ezer m3 beférne és kéne néhány 30m3-es kisteher, olyan porszívóval, amivel le lehetne fújni a tárolóhelységbe az anyagot. Még az se kéne akkor, hogy valakinek egyszerre elférjen a téli mennyiség, rendelés esetén egy héten belül ott lehetne az anyag. Nem tudom, lesz-e ilyen valaha, mert jelenleg vannak cégek, hasonló tevékenységgel, de akiket legutóbb megkérdeztem, többszöri kérésre sem tudtak választ adni(vagy nem akartak holmi 30m3-nyivel szórakozni, amikor erőműveknek szállítanak). Emellett az ismertek drágák (apríték, pellet), az említett vonalon utaznak. Emellett baromi messze vannak. Amit említettél tőlem 150km...

Előzmény: Tomiali (4280)