islamorada Creative Commons License 2012.09.25 0 0 65

Az ember a sajat munkajat nem is szamitja penzben ha a kertjeben dolgozik, a hajladozas, mozgas az feler a tornaval amire mindenkinek szuksege van.  En is megvehetem a paradicsomot a farmerektol, meg is veszem de a paranyi kis kertem fo ekessege, ugy eszem mint az almat, es mivel en sem szamitom a munkat az itthoni szinte semmibe nem kerul. Tavasszal kis lotragya megy bele, kis humusz az erdobol es a komposzt, permetezes semmi, ha van beteg novenyem arrol leszedem a leveleket amivel baj van vagy ki is huzom.  El sem tudnam kepzelni hogy ne vessem be tavasszal ezt a picike kertemet holott meg tudom venni a zoldsegeimet. De ez az enyem, en hoztam letre es jo erzes hogy tudom hogy bio es az is hogy ez "ingyen" van. Ha csak egy zsebkendonyi / szo szerint egy ferfizsebkendo/ teruletem lenne akkor is belevetnek mondjuk negy petrezselyem magot, egesz nyaron lenne mivel izesiteni a leveseimet es oszre 4 darab petrezselyem gyokerem lenne. En meg olyan rendszerben es anyagi korulmenyek kozott nottem fel hogy szamitott minden forint amit nem kellett olyasmire kolteni amit mi is elo tudtunk allitani. Most hogy van penzem megvenni akar a biot is, most is szamit mert miert adjak ki penzt azert amit magam is meg tudok termelni es meg tudom is hogy hogy keszult...Soha nem fogom tudni megerteni azokat akik parlagon hagyjak a kertjeiket...

Előzmény: mint oldott kéve (61)