Olasz autós Creative Commons License 2012.09.21 0 0 65857

Ezt általában olyan emberek mondják, akik nem Nyugat-Európai benzint tankolnak. Amikor jöttem ki rendes, magyar 95-ös benzinnel, úgy hogy leheltem a gázt már a vége felé a pályán 100-zal mentem de előtte is inkább csak 110-zel és később Landstraße-n is 60-70-et tartva evett a kocsim 7,81-et. Hazafelé a német normál benzinnel utaztam úgy, hogy itt a 150-et órákig tartottam majd Ausztriában és Magyarországon is 130-cal végigdöngetve 8,09-es fogyasztást produkált a gép. Nyilván a benzinnek semmi köze az egészhez a Lanciám motorja annyira jó, hogy sem a növekvő légellenállás sem benzinminőség nem befolyásolja a fogyasztását, pusztán a mélyebb gázpedállás miatt érezte illendőnek 2,8 decivel többet enni. :) Persze...

 

Csak nézd meg mennyit futnak el nálunk meg németországban a dieselek mondjuk egy érzékeny PD elemmel, mikor kell kidobni őket otthon illetve itt Németországban. Magyarországon a szar savas gázolaj marja szét a golyósszelepet CR dieselekben is, jóval idő előtt. Valamelyik jobban bírja valamelyik kevésbé. Ne álltasd magad azzal, hogy mennyire jó üzemanyagokat tudsz venni a MOL-tól.

Előzmény: steve1000000 (65856)