Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 22923

De, ismerek egy-két gyűjtőt, akik részletesen foglalkoznak Gordival. Első helyen Óvári Feri bácsit említeném, akivel szinte naponta értekezek

az érmékről. Ő már 40 éve gyűjti ugyanazt a korszakot, mint én (238-253 antói: Gordi, Philippus és Decius família, Treb.Gallus és Volusianus),

én hozzá képest kispályás vagyok az 5 éves múltammal. Igen, sokan lenézik szerencsétlen Gordit, pedig hálás téma, mivel nem kell hozzá

egy vagyon, hogy legyen egy kis gyűjteményünk. Szeretném jelezni, hogy Gordinak több, mint 200(!) féle antója van, amiből pl. én még csak

kb. 100-at tudtam becserkészni. Sokkal többre nem is nagyon lesz esélyem, mert annyira ritkák és drágák. Ugyanez a helyzet a Philippus és

Decius család érméivel is. Micsoda darabok vannak ott is! Külön kategóriát képeznek az antiochiai verdében készült érmék, mivel jóval ritkábbak,

és sokszor szebbek, mint a római veretek. Szerintem nagyon hálás téma ez a korszak, ajánlom mindenki figyelmébe!

 

Akkor én mesében élek, mert ezért a Gordiért simán leperkáltam 252 eurót. Jelen pillanatban egyedi darab, remélem, sikerül felfedezni, hogy miért:

 

Előzmény: Törölt nick (22922)