ghepard Creative Commons License 2012.09.19 0 0 381

Hát igen, még megtoldom azzal, hogy ezt fel is lehet használni, hogy jobban lássunk. Én sokat próbálgattam, hogy hogyan is lehetne és miért menne. Az első dolog az, hogy amikor mecsukjuk a szemünket, akkor már nem nagyon éri olyan erős hatás, hogy a szemhéjon át nagyon megváltona a receptorok rezgése az új ingerektől. Persze ha nem jön új, akkor lassan megállnak. De míg nem állnak meg, addig láthassuk a negatív képet. Tehát a csukott szem alatt bárhová is próbálunk nézni - a kép ugyanaz marad, mivel úgy sem jön más inger. Na ezt próbálgattam kinyomozgatni, hogy meddig lehet ezt felfokozni. Hát itt is lehet kisérletezgetni. Hova kell nézni, meddig, mikor becsukni a szemeket, mikor pislantani a csukott szem alatt, hogyan nézni a benti képet. A térlátást is nagyon jó ezzel edzeni, mert ugyebár hiába mozdul el a szemünk egy részlet irányába - a  csukott szem alatti negatív kép semmit se mozdul el. Így tehát úgy kell látnunk és értelmeznünk, hogy nem is oda nézünk. Ez meg a térlátást fejleszti, ami jól jön a nyitott szemű látásnál........ Ha gyakorol az ember, akkor rengeteg részlet felelevenedik a csukott szemek alatti negatív kép láttán. Hogy miért van ez a negatív kép, azt lejjebb már próbáltam részletesebben is ecsetelni. Röviden: 3 féle színérzékelőnk van, egyféle a pirosra, egy a zöldre és egy a kékre. Ha zöldre nézünk például, akkor a legjobban a zöld érzékelő rezeg be. De berezeg a kék is és a piros is. Az agy valahogy ki tudja választani, hogy melyik a legerősebb impulzus és azt mutatja. A másik kettő meg valahogy el lehet nyomva. Nem tudom, még az is lehet, hogy először vetíti ki az agy a negatív (gyengébb) képet és aztán rá az rendes képet....... De mivel ezek is rezegnek, de nincsenek elvezetve  - elég hamar bekavarhatnak a látásba. 

Előzmény: Semmisem (378)