Lodogi Pascal Creative Commons License 2012.09.15 0 0 44

Sziasztok!

 

Az én problémám elég bonyolult, de hátha valaki találkozott már ilyennel.

Először is nekem Vidanetes kábelnetem van (hátha ez valakinek fontos).

 

Én csak a saját házi videóimat szokat feltenni a netre hogy megoszthassam a barátaimmal, semmi warez.

A lényeg hogy azt vettem észre hogy a feltöltött videó erősen leromlik, de olyan szinten, hogy a kép összemosódik, mintha néhány képkocka kimaradna.

Itt egy példa.

 

 

Kapásból már 1 másodpercnél, 15 másodperc, 21 másodperc

 

Először azt hittem hogy a gépemmel van valami gond, vagy eseteleg a router vagy  a modem körül lesz valami gubanc.

 

Ma viszont tettem egy kísérletet.

A mobilommal felvettem a fenti kis 46 másodperces jelenetet.

Hazamentem és a wifin keresztül fellőttem egyszer a Google Drive -ra, majd ugyanúgy a mobilról wifin keresztül a Youtube-ra.

 

Az asztali gépemmel a google drive-ról leszedtem a videót, majd az asztali gépről fellőttem a Youtube -ra.

Utána a google drive -ról leszedett videót a neten átmásoltam FTP-n keresztül egy ismerősöm gépére aki NEM vidanates, és az ő gépéről is fellőtük a youtube-ra.

 

Az eredmények érdekesek.

Az a videó ami oda vissza megjárta a netet és végül az ismerős gépéről lett feltöltve, az hibátlan lett.

íme

 

A desktopos videó volt a fenti.

 

Amit a mobilról töltöttem fel a wifin keresztül a youtube-ra az meg ilyen lett.

 

Látható hogy ugyanúgy szakad szét az egész.

 

Ha a router, modem körül lenne gond, akkor az ismerősöm által feltölött videó is hibás lenne, ráadásul ez a videó ment át a legöbbször a routeren.

Nekem az a gyanúm hogy a vidanet kavar valamit ha valaki a youtube-ra akar tölteni.

 

Valaki találkozott már hasonló dologgal?