gorbekukac Creative Commons License 2012.09.13 0 0 74933

Köszönöm a választ, de most aztán végkép nem értem, hogy mi is van a törköllyel pontosan.

 

Előre is elnézést az értetlenkedésemért, de most akkor legalább tiszata lesz a törkölykérdés.

 

Amit én kaptam jó leves törkölyt azon a bor már leforrt, arról leengedték a levet és ami visszamaradt a kádba azt nem préselték ki. Na én ezt főztem ki. Eddig egyszer. Ez kb 100 liter cefréből amit higítottam egy kis vizzel 18 l alazesz jött le.

 

Jól értem azt, hogy a szüretkor a kádról azonnal leszedett édes törkölyt lehet csak erjeszteni?

 

Ami a borral együtt már egyszer kierjedt azt akkor ezek szerint az általád írt módszerrel már még egyszer nem lehet erjezsteni.

 

Itt olvastam korabban, hogy a törkölyhöz max 3 % cukorszirupot lehet tenni és úgy erjeszteni az általad leírtak szerint. Gondolom ez is az édestörkölyre vonatkozik.

 

 

Amit a hét végén kapni fogok szintén a boron már kierjedt és kipréselt törkölyt avval ezek szerint már nem tudok kezdeni semmit sem, vagy legalább is nem érdemes.

 

 Javítsatok ki légyszíves  ha nagy baromságot írtam, de most már nagyon szeretnék tisztában lenni evvel a törköllyel, hogy érdemes-e egyáltalán foglálkozni vele.

 

 

 

Előzmény: snapszmester (74919)