csalitos Creative Commons License 2012.09.12 0 0 74842

   Nem a vitával van a gond, hanem azzal, hogy felületesen értelmezik a törvényt. Minek is mélyedne a paragrafusokba... az nem érdekes. Ettől a ponttól kezdődik az hogy, "hát én tudom, mert a szomszéd Gyúrka apjának a barátja az hallotta, hogy a jegyző úr...." stb. stb. Vagy pl. nem veszi észre azt az egy kis koszorás mondatot, hogy a "-magánfőző berendezések kivételével-". Tehát a tiltás valamely formája igaz,nyelvészkedhetünk de egy a tény az idézett kivételével. Vagy az 50 liter! Meg azt már nehogy bemagyarázzam bárkinek is, hogy összeöntem a fél lite tisztaszesz, meg a fél liter vizet az nem egy liter lesz. Miért nem figyel, hogy az adómérték elszámolás alapja a hlf. (tisztaszesz 100 liter) És jönnek a teoriák, fogalomzavar, kitaláció, vagy a megálmodott kivánság. Miért nem lehet elfogadni tényeket, miért jön csipőböl hogy nem úgy van ám. Hát ez itt az irritáló az egészbe. Nyers a silusom, meg utána járok dolgoknak mielőtt kinyítanám a pofám, meg ha hülyeséget mondok tudok elnézést kérni.

   Nem a vitával van itt a gond, hanem az önfejüséggel, makacssággal, a jólértesültség fitogtatásával, a sértődékenységgel.

   Minden jót.

   Józsipapa