kappa_tds Creative Commons License 2012.09.09 0 0 62857

"Való igaz, hogy hatalmas a különbség pld. a Thesis és a Kappa között. Azonban annak hogy egyik "fejlettebb" mint a másik hatalmas ára van. Ehhez az autóhoz a magamfajta hernyákoló-autóbütykölő a meglévő eszközeivel és tudásával már nem tud hozzászólni......"

 

Tökéletesen egyetértek azzal amit írsz.Nem is kell rajta csodálkozni, illetve igen, mert a Kappa bizony már megjelenésekor is sokban lemaradt a vetélytársaktól, nagyon sok dolog már az akkoriban divatos extrákból kimaradt belőle (mint pl tempomat,aminek alapban benne kellett volna lennie, és még sok más egyéb),vagy épp egy kicsivel egyszerűbben volt megoldva mint az akkori vetélytársaké (pl korai Kappák hátsófutóműve), szóval némely esetben arcpirítóan egyszerű volt, egyszóval talán tényleg az utolsó, még otthon barkácsolható nagyautó volt.Így nem csoda a Kappához viszonyított "hatalmas ár"!:)

 

"ami még megdöbbentőbb hogy a Thesis óta eltelt még 10 év és ma már egy Lancia Delta vagy épp egy Opel Astra elektronikai rendszere sokkalta összetettebb mint anno a Thesisé volt."

 

Ez is pontosan így van, ma már a kiskategóriában is alig-alig találni olyan autót, amelyik ne lenne simán annyira bonyolult, hogy biztosan ne merjen othhon az ember saját maga hozzányúlni!A röhej az egészben valóban az, hogy mi a Kappákról beszélgetünk, de közben már a Thesis is rég a múlté.Sajnos ezt hozta a technikai fejlődés,az autóipar ebbe az irányba indult el,meg merem kockáztatni, hogy akár kswturbo Peugeotja sem sokban marad el a Thesis elektronikai bonyolultságától.Így maximum marad a lutri,és kénytelen-kelletlen az ember bevállalni egy fiatalabb, de bonyolultabb használtautót,ha mondjuk nem akarna rövid időn belül 20 éves autóval rohangálni.Én így döntöttem,egyelőre nagyon nem bántam meg.A Kappám már 16. éves volt, jó autóként marad meg bennem, de már untam, hogy szinte minden hónapban valami boszantó apróság miatt kellett vagy hozzányúlnom, vagy éppen 5,10,20 ezreket ráköltenem.Ez pedig a másik véglet, mikor igaz könnyebben szerelhető egy típus, de szinte mindig hozzá kell nyúlni már a km, és a kora végett.Szóval ilyesfolytán az autó csere mindenképpen nagy dilemma,de ezt mindenkinek saját magának kell átgondolnia.:)

Előzmény: granturismo (62853)